21 березня — Весняний сонцеворот: історія, традиції та прикмети свята

Що готує вам майбутнє можна дізнатися саме сьогодні.

Стародавні слов'яни 21 березня святкували Весняний сонцеворот. Ця дата має й іншу назву — весняне рівнодення, за рахунок однакової тривалості ночі і дня. Вважається, що з цього дня весна остаточно вступає у свої права і встановлюється тепло, інформує Ukr.Media.

Які на цей день обряди і традиції?

На Русі в цей день господині випікали з тіста здобу у формі пташок. За давньою слов'янською традицією потім потрібно було підкидати випічку як можна вище і ловити. Народ вірив, що ловить так везіння, щастя і здоров'я, послане з неба.

До 21 березня вже розпускається верба. Сьогодні потрібно обов'язково зрізати кілька гілочок і вдома поставити у вазу. Наші предки вірили, що ця рослина прожене з житла негаразди, сварки, хвороби.

Хочете заглянути в майбутнє? Тоді не пропустіть сьогоднішній день! Люди здавна вважали 21 березня днем магічним і сприятливим для того, щоб поворожити про майбутнє.

Ворожіння на пернатих

Передбачати майбутні події за поведінкою птахів люди навчилися ще в давнину. Причому робили це не тільки на Русі, але і в багатьох інших країнах світу. Спостереження ведуть як за цілими зграями, так і за самотньою пташкою.

Перш за все, вирішіть, на яке питання ви хочете отримати відповідь. Тепер відшукайте місце, де багато птахів. Подумки або тихенько вголос повторіть своє питання і спостерігайте, яка пташка першою побіжить по землі або злетить. Світлий птах символізує позитивну відповідь, темний — негативну.

Якщо птахів трохи і у всіх однакове забарвлення, можна передбачати майбутнє за іншими прикметами:

• Якщо під час польоту пташка різко змінила маршрут — це обіцяє різкі життєві зміни.

• Загадайте бажання або поставте питання і виберіть птицю, за якою будете спостерігати. Чим вище вона підніметься в небо, тим більше шанс, що результат справи виявиться благополучним.

• Якщо прямо на вас летить птах, то він попереджає, що потрібно у своїх діях проявляти крайню обережність.

• Птах, який пролітає зліва, говорить про те, що ви поспішаєте з прийняттям важливого рішення. Візьміть паузу, порадьтеся з друзями і родичами, гарненько все обміркуйте.

• Коли птах летить від вас праворуч, можете навіть не сумніватися і сміливо братися за справу, її результат буде благополучним.

Ворожіння на квасолю

Візьміть банку або мішечок, в якому у вас зберігається квасоля. Опустіть руку і наберіть добру повну жменю бобових. Насипте на стіл і приблизно розділіть на три однакові купки. Точно не відраховуйте квасолини, не потрібно цього робити.

Одна купка визначить ваше майбутнє на любовному фронті, друга — на професійному поприщі, третя стане провісником здоров'я.

Тепер у кожній купці перерахуйте бобові, і дізнайтеся, що це значить:

1. Перша купка — особисте життя. Якщо квасолин непарна кількість, то можливий розбрат з вашою другою половинкою і навіть розставання, в сімейній парі може бути зрада. Парне число бобових говорить про благополуччя і спокій в сім'ї, любові і взаєморозуміння.

2. Друга купка — професія, робота, навчання. Непарна кількість квасолин пророкує вам вимушену зміну місця роботи, проблеми, невдачі в побудові кар'єри. Парне число говорить про можливе швидке збільшення зарплати або підвищення на посаді, про успіхи в роботі чи навчанні.

3. Третя купка — здоров'я. Якщо бобових непарне число, це віщує можливі захворювання. Парна кількість свідчить про відмінне здоров'я і відмінний стан всього організму.

Ворожіння на автомобіль, що проїжджає

Для цього вам потрібно відшукати перехрестя чотирьох доріг, стати в центрі, закрити очі, порахувати до трьох і подивитися, машина якого кольору проїде повз вас першою:

• Зелена — несподіване багатство (хороша премія, раптово звалиться спадщина, лотерейний виграш).

• Чорна — вас очікують неприємності.

• Сіра — можлива зміна професійної діяльності, місця роботи або проживання.

• Червона — чекайте нових любовних відносин.

• Жовта — успіхи на професійній ниві чи в навчанні.

• Синя — здійснення заповітних бажань.

Прикмети погоди на 21 березня

  • Ще будуть заморозки, якщо 21 березня на землю густий туман опустився.
  • Найближчими днями встановиться гарна тепла погода, якщо сьогодні хмари в небі пливуть швидко і високо.

Источник