5 найпопулярніших міфів про холестерин, в які всі досі вірять

Як показує досвід лікарів, люди знають про холестерину не так багато, точніше, не поспішають цікавитись, доки результат аналізів не змусить зайнятися своїм здоров'ям. Лікарі розповіли про найпопулярніші міфи, які циркулюють навколо теми холестерину в крові, інформує Ukr.Media.

Міф 1. Жінкам можна не турбуватися про високий рівень холестерину

Не існує статистики, яка б підтверджувала, що чоловіки частіше зазнають поразки судин. Більше того, деякі стани жінки, наприклад, вагітність або серйозні гормональні зміни можуть призвести до різкого стрибка холестерину в крові, і часто без допомоги фахівця проблему не вирішити. І чоловіки, і жінки повинні перевіряти рівень холестерину бодай раз на рік.

Міф 2. До 40 років про холестерин можна не думати

Одна з найпопулярніших помилок. Якщо ви ніколи не скаржилися на проблеми серцево-судинної системи, не варто відмовлятися від обстеження. Навіть 20-річні люди можуть зіткнутися із серйозним підвищенням холестерину. Причин може бути безліч — від збоїв у галузі гормонів до неправильного способу життя. Людям, чиї рідні страждають від проблем із холестерином чи мають захворювання серцево-судинного характеру, варто приділити обстеженню особливу увагу.

Міф 3. Холестерин не знизити без ліків

І знову помилка. Відмінною профілактикою підвищення холестерину є підтримка здорового способу життя. Якщо у вашому раціоні завжди є свіжі овочі, фрукти, ви не захоплюєтеся смаженими стравами та регулярно проходите обстеження, вам навряд чи загрожує проблема із судинною системою. У цьому випадку ви можете ніколи не познайомитися з препаратами, які знижують холестерин.

Міф 4. Варто відмовитись від продуктів, які містять холестерин

Звісно, робити цього не потрібно. Йдеться швидше про те, щоб скоротити їх вживання, але повна відмова може позбавити ваш організм корисних компонентів, які також містяться в цих продуктах. Найчастіше ми говоримо про продукти тваринного походження. Зробіть акцент на червоному м'ясі, якщо немає протипоказань, не ігноруйте йогурти, сири та сир — у них багато вітамінів групи В, а також кальцій та білок, все це важливі будівельні матеріали для клітин.

Міф 5. Будь-який холестерин — це погано

Без холестерину неможливе оновлення клітинних мембран, крім того, цей елемент бере участь у гормональному обміні, продукції вітаміну D та інших важливих складових нашого організму. Існує „хороший» та „поганий» холестерин, таке справді є. Наприклад, ліпопротеїни низької щільності переносять холестерин із печінки до клітин. Це ми зараз говоримо про "поганий" холестерин, а якщо щільність ліпопротеїнів висока — це вже "хороший" холестерин, який переносить його назад у печінку, і вже потім він виходить з організму.

Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров'я.

Джерело