Оксана Брензович представниця закарпатської школи мистецтв, що сформувалась під впливом різних європейських культур, де превалюють традиції західноєвропейського мистецтва .Як відображення закарпатської художньої традиції творчість Оксани відзначається особливою колористикою та експресією у зображенні емоцій.
Дивлячись на її картини, можна відчути, як фарби живуть і майже розтікаються, як полотно пульсує і колишеться. Тактильність її робіт наче повертає втрачену можливість вільно дихати і дає надію на продовження життя. Художниця відійшла від натуралістичного зображення природи, її стиль вирізняється графічним ритмом та мелодійністю. Роботи Оксани — наче погляд через особливу лінзу, в якій ми бачимо опоетизовані образи та швидкоплинні емоційні стани й переживання. Широкий мазок, декоративні плями й кольорові вібрації стали характерними «фішками» її живопису, де форма створюється за допомогою кольорових площин. Стилізація, широкі неспокійні мазки з різними напрямками руху, багата палітра — впізнавані риси її художньої мови. У самому творінні мистецтва та його існуванні ми бачимо невпинну потребу у русі, змінах та передбаченні на змін. Це не просто відтворення соціальних настроїв, але й активний процес їх творення. Гарячі, чисті, декоративні кольори стали наче символами та знаками нескореної жаги до життя, всупереч зовнішнім обставинам.
Оксана Брензович — живописець, що працює в царині абстрактного експресивного малярства. Народилася 18 жовтня 1976 року в місті Ужгород. В 2021 році стала лауреатом престижної всеукраїнської премії «Жінка III тисячоліття». З 2019 року — учасниця близько 20 художніх виставок в Україні та за кордоном.
⁃ Чому ви вирішили стати художником?
⁃ Я завжди відчувала, що мистецтво — це мій спосіб спілкування з навколишнім світом. Ще з дитинства мене захоплював процес створення чогось нового, вираження емоцій через колір та форму. Стати художником було для мене природним кроком у самовираженні та спілкуванні з глядачами на емоційному рівні.
⁃ Ваші картини дуже яскраві. У якому напрямі працюєте, у якому стилі ваші роботи?
⁃ Я працюю в напрямі абстракціонізму. Мої роботи — це синтез кольорів, форм та текстур, що передають емоції, природу та внутрішні стани людини. Основний акцент я роблю на відчуттях і асоціаціях, які можуть виникати у глядача при спогляданні моїх картин.
⁃ 24 лютого 2022 змінило наше життя. Як на вашу роботу вплинула війна?
⁃ Війна принесла нові емоції у моє мистецтво — біль, тривогу, але водночас і надію. У моїх роботах це відображається через яскраві контрасти кольорів і форми, що символізують боротьбу і прагнення до світла навіть у темні часи. Війна змінила мене, як людину, і це природно відбилося в моїй творчості.
⁃ Де ви зараз живете і як розвивається ваше творче життя?
⁃ Я живу в Україні й продовжую активно працювати над своїми проектами. Незважаючи на всі виклики, мистецтво залишається для мене важливою частиною життя, і я продовжую створювати нові роботи, проводити виставки та шукати нові шляхи вираження. Наприклад, зараз в Мюнхені на виставці «Creating the Future» в рамках Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва «СЛІДИ» будуть представлені мої картини.
⁃ Які роботи будуть представлені на виставці, розкажіть про них, будь ласка.
⁃ На виставці представлені дві роботи. Обидві виконані в абстрактному стилі та можуть символізувати глибокі емоційні переживання, боротьбу між темрявою і світлом, хаос і гармонію. Кожна з картин передає особливий настрій через використання кольорів і текстур. Вони символізують перехідний період — від темряви до світла, від війни до миру, від відчаю до надії.
⁃ Які творчі плани, що далі?
⁃ Мої плани — продовжувати творити, брати участь у нових виставках та проєктах. Я прагну досліджувати нові теми та техніки, шукати шляхи для вираження тих емоцій і переживань, які зараз є частиною життя кожного українця.
⁃ Що вважаєте найважливішим моментом у розвитку вашої кар’єри?
⁃ Найважливішим моментом я вважаю той період, коли мої роботи почали викликати емоційний відгук у глядачів.
Усвідомлення того, що через мистецтво я можу поділитися своїми почуттями і це знаходить відгук — це безцінно.
⁃ Дякуємо вам за цікаву розмову, це дає натхнення всім нам! Бажаємо вам здійснення всіх планів і радувати нас новими виставками і картинами!
⁃ Дякую! Завжди вірте у світло, навіть у найтемніші часи.
Фотографії з особистого архіву та соціальних мереж.
Фотографії з особистого архіву та соціальних мереж.