Байден заявив, що криза в банківській сфері слабшає

Байден заявив, що криза в банківській сфері слабшає

Президент США Джо Байден

Регулятори працюють над стабілізацією сектора, і уряд контролює ситуацію, запевнив американський лідер.

Президент США Джо Байден заявив, що криза в банківській сфері слабшає, але в разі потреби влада країни може вжити нових заходів для підтримки галузі. Про це 29 березня повідомило агентство Bloomberg.

«Я думаю, що ми зробили все необхідне. Я впевнений, що ситуація налагоджується. Ринки на це реагують», — сказав Байден журналістам після заходу в Північній Кароліні.

Він додав, що Білий дім може вжити заходів у майбутньому, якщо це знадобиться.

«Це ще не кінець. Ми уважно за всім спостерігаємо. Я думаю, моя команда поки що добре з усім справляється», — зазначив американський лідер.

При цьому президент США висловив сумнів у тому, що законодавчі заходи у відповідь на ситуацію, що склалася, будуть схвалені Конгресом.

«Я не впевнений, що нам вдасться провести значні законодавчі зміни. Але ми над цим працюємо», — наголосив Байден.

Як пише агентство, американська адміністрація прагнула применшити занепокоєння Уолл-стріт стосовно недавнього краху низки регіональних банків країни, включаючи Silicon Valley Bank та Signature Bank, а також побоювання щодо перспективи ширшого фінансового спаду.

Раніше Байден закликав повернути жорсткі заходи регулювання банківської сфери, скасовані за його попередника Дональда Трампа, і запровадити жорсткіші покарання для керівництва фінансових інститутів.

Однак ці ініціативи навряд чи будуть реалізовані через республіканську більшість у Палаті представників Конгресу, зазначає Bloomberg.

Нагадаємо, керівники 11 найбільших банків США вирішили виділити 30 мільярдів доларів на забезпечення вкладів First Republic Bank, що опинився на межі кризи.

Джерело