Банки Китаю залишають Московську біржу

Банки Китаю залишають Московську біржу

Фото: Російські ЗМІ Китайські банки тікають з Московської біржі після санкцій США

Учасники ринку з Китаю несуть ризики потрапляння під вторинні санкції Сполучених Штатів Америки.

Китайські банки, які продовжують працювати з Росією, залишають Московську біржу, що потрапила під санкції США. Про це пише The Moscow Times з посиланням на біржову статистику.   За останні два тижні на торгах китайським юанем було зафіксовано помітне скорочення середнього розміру угоди: порівняно з травнем цей показник знизився на 14%, до 1,89 млн рублів — найнижчого рівня з лютого 2023 року.   Одночасно різко зріс оборот позабіржового ринку юаня: у червні там було укладено угод на 1,98 трлн рублів — на 27% більше, ніж у травні. При цьому внутрішньоденні обороти тричі били рекорди, перевищуючи планку 200 млрд рублів на день.

Це означає, що потоки юанів, які ллються в Росію за продану до Китаю нафту, йдуть з біржового ринку на позабіржовий слідом за доларом і євро, торги якими було зупинено 13 червня.   Учасники ринку з Китаю несуть ризики потрапляння під вторинні санкції США, оскільки Московську біржу внесено до санкційного списку американського Мінфіну із забороною на будь-які операції.   Зазначається, що Центробанк Росії уже готується до сценарію, коли біржові торги юанем доведеться зупинити так само, як це сталося з доларом і євро.

Нагадаємо, 12 червня Московська біржа, Національний кліринговий центр та Національний розрахунковий депозитарій були внесені до санкційного листа США. Слідом за США санкції проти Московської біржі запровадила Велика Британія.

13 червня акції Московської біржі відкрилися обвалом до 15% на тлі запровадження санкцій США. Біржа оголосила про припинення торгів доларом і євро.

Джерело