Біль і плями на шкірі: три ознаки, що у вас підвищений холестерин

Здається, що проблема підвищення холестерину в крові має почати хвилювати десь після 50 років, але статистика невблаганна — кожен четвертий житель великого міста страждає на гіперхолестеринемію. Як же зрозуміти, що настав час перевірити свої судини? Це може підказати ваш організм, головне, не пропустити «дзвіночки» від нього, інформує Ukr.Media.

Біль у ногах

Дуже часто першими уражаються великі артерії в нижніх кінцівках, на цьому фоні може виникати біль, що тягне. Зазвичай, неприємні відчуття в ногах у цьому випадку турбують після фізичного навантаження, навіть швидка ходьба може викликати тяжкість в ногах до вечора. У поодиноких випадках спостерігається оніміння пальців ніг, але в цьому випадку вже ніяк не можна затягувати з відвідуванням лікаря. Велике скупчення бляшок не так нешкідливо, як може здатися.

Головні болі

Підвищений рівень холестерину може відгукнутися головним болем, проте через те, що надлишок холестерину викликає нестачу кровообігу судин мозку. Нервові клітини у своїй деформуються і багато процесів уповільнюються. Чим більше часу накопичується холестерин у крові, тим більш затяжними стають головні болі, часто в занедбаному стані навіть сильні знеболюючі перестають допомагати. Без допомоги спеціаліста тут вже не обійтись.

Плями на шкірі

Гіперхолестеринемія може провокувати появу на шкірі жовтих плям або виражатися скупченням білого або жовтуватого кольору. Дуже часто подібні прояви спостерігаються на тонкій шкірі, наприклад на повіках, але буває і на ліктьових згинах, а також на долонях. Займатися самолікуванням не варто, отримайте консультацію спеціаліста.

Джерело