Більшість банків Казахстану припинили обслуговувати російські картки Мир

Більшість банків Казахстану припинили обслуговувати російські картки Мир

Фото: Держдума РФ У ВТБ пояснили, що в їхніх банкоматах можна зняти кошти з карток Мир, але в національній валюті — тензі

ВТБ банк та Берек банк частково продовжують працювати з цими картками, однак з деякими обмеженнями.

Кілька казахстанських банків припинили обслуговування російських карток Мир (укр. Світ) через санкції. Водночас ВТБ банк та Берек банк частково продовжують працювати з ними. Про це повідомляє інформагентство Інтерфакс-Казахстан.

Російські карти також не обслуговують у Народному банку, Форті, Нурбанку та інших.

У ВТБ пояснили, що в їхніх банкоматах можна зняти кошти з карток Мир, але в національній валюті — тензі.

У Берек банку повідомили, що за наявними картками можна провести операції в банкоматах і терміналах, але самі перекази недоступні.

ЗМІ звернулося до Нацбанку з проханням прокоментувати відмову від обслуговування російських карток Мир своїми платіжними системами. Однак регулятор поки що не відповів на запит агентства.

Зазначимо, що США 23 лютого 2024 року запровадили санкції проти російської Національної системи платіжних карток (НСПК) — оператора платіжної системи Мир. У компанії заявляли, що санкції не вплинуть на роботу російської платіжної інфраструктури.

Рішення про прийом карток Мир у своїй інфраструктурі закордонні банки приймають самостійно.

Як ми вже писали, в Киргизстані з 5 квітня припинять обслуговувати картки російської платіжної системи Мир через американські санкції. 

Додамо, з 30 березня банки Вірменії припинили обслуговувати російські картки Мир. Виняток зробили лише для карток, випущених вірменським підрозділом російського державного ВТБ Банку.

Джерело