Чому не варто брати прізвище чоловіка

За давньою традицією, від жінки очікують, що вона візьме прізвище чоловіка при укладанні шлюбу. Розберемо мінуси.

Пережиток патріархату

На щастя, в 21 столітті вже не такі самі правила в плані весіль. Зараз жінка може і не брати прізвище чоловіка, але так робить лише менша частина наречених (але в менш розвинених регіонах, наприклад, в селах, наречена може вважатися знеславленою, якщо вона не візьме прізвище чоловіка). На думку багатьох соціологів, це є старою і сексистською традицією — таким чином, чоловік заздалегідь стає «лідером» в родині, коли для здорових відносин ролі повинні бути розподілені порівну. До речі, багато жінок зараз, наприклад, при розлученні, або ж при згоді з чоловіком, дають дітям своє дівоче прізвище.

Втрата зв'язку з корінням

У кожній родині, якщо гарненько пошукати — а може навіть і звернутися в архіви — можна знайти величезне генеалогічне древо. Коли дівчина бере прізвище свого нареченого, вона перестає документально бути частиною свого генеалогічного древа (для нащадків навіть буде важче знайти інформацію, якщо щось трапиться), так як вже належить до іншого прізвища. До того ж, якщо в сім'ї, в якій народилася дівчина, більше немає дітей, то цей рід формально припиняється — тому, до речі, наречені в таких сім'ях залишають своє прізвище частіше тих, у яких є багато братів і сестер. Додатково до всього, зараз навіть є якась мода на підтримку «зв'язку» зі своїми предками, люди спеціально звертаються в різні організації, щоб дізнатися більше про своє минуле. Зараз це дуже складно — і, якщо подумати логічно, процес навряд чи сильно спроститься, тому ускладнювати його для своїх нащадків — так собі затія.

Проблеми з документами

В першу чергу, звичайно ж, приходить на розум зовсім проста і вже буденна річ — розлучення. Нікому не побажаєш, щоб її сім'я розвалилася, але, на жаль, якщо у вас при цьому ще й прізвище чоловіка, то доведеться змінювати документи, що є досить довгим процесом — адже ви навряд чи захочете носити прізвище людини, з якою у вас не склалося життя. Також можуть з'явитися проблеми при, наприклад, претендуванні на спадщину — вам доведеться доводити вашу особистість, приносити відразу багато документів, щоб довести, що ви — це ви.

Источник