Зуби є дуже важливою частиною травної системи, адже саме вони відповідають за подрібнення їжі. Для дорослої людини є нормою наявність 28-32 зубів. У більшості людей є 4 зуби мудрості. Вони не беруть участь у процесі пережовування їжі, є рудиментами. Виростають зуби мудрості, зазвичай, у віці від 14 до 25 років. За офіційною статистикою вони є приблизно у 92% населення планети. Решта 8% людей не мають зубів мудрості, інформує Ukr.Media.
Чому не у всіх є зуби мудрості
Поки немає єдиної офіційної версії вчених, чому зуби мудрості ростуть не у всіх людей. Палеонтолог Норін фон Крамон-Таубадель з Кентського університету вивчив понад 300 черепів кроманьйонців і прийшов до висновку, що вони ділилися на дві групи: мисливці і землероби. У перших були присутні всі 4 зуби мудрості, а у других вони виростали частково або повністю були відсутні. Схожі дослідження проводилися і радянським вченим Дробишевськими. Більшість вчених схиляється до думки, що відсутність зубів мудрості обумовлено генетичною мутацією. Вона з'явилася близько 300-400 тисяч років тому. Найбільш давня скам'янілість, яка підтверджує цю теорію, була виявлена на території Китаю.
Чи варто переживати через відсутність зубів мудрості?
Сьогодні існує кілька шкідливих забобонів на їх рахунок. Багато хто вірить, що зуби мудрості виростають тільки в зрілому віці, але це не відповідає дійсності. Зазвичай, вони вже виростають до 22 років, набагато рідше до 27 років. Якщо в більш зрілому віці виникає помилкове прорізування зубів мудрості, то подібне може свідчити про наявність певних проблем зі здоров'ям. Найкраще в цьому випадку проконсультуватися з досвідченим стоматологом.
Відсутність зубів мудрості є еволюційною зміною, яка викликана укрупненням мозку і паралельним процесом звуження щелепи. Під час еволюції прикус людини втратив вже 12 зубів. Процес його редукції триває і сьогодні, що використовують у якості козиря багато прихильників теорії еволюції.
Залиште відповідь