Чому приготування чаю в офісі може бути небезпечним для здоров’я

Вчені виявили велику кількість небезпечних бактерій при огляді предметів загальної кухні на робочому місці, а тому закликають співробітників офісів серйозно подумати про поліпшення своїх гігієнічних стандартів, інформує Ukr.Media.

Так, дослідники знайшли докази наявності комах, які зазвичай поширюються через фекалії на таких предметах, як чайники, дверні ручки холодильників і кавоварки, а також на кнопках мікрохвильових печей. Доктор Адам Робертс, мікробіолог з Ліверпульської школи тропічної медицини і головний дослідник кампанії, сказав, що результати показують, що персонал не миє руки ретельно або взагалі не миє руки після відвідування туалету.

"Потенційний непрямий ефект цього полягає в тому, що якщо людина, яка більш сприйнятлива до інфекції, потім торкається тих самих поверхонь, вона може ризикувати захворіти", — сказав він.

Вчені взяли мазки з загальних кухонь в офісних приміщеннях і кімнатах відпочинку будівельників і виявили кілька типів бактерій, включаючи кишкову паличку — поширену бактерію, яка, як відомо, викликає шлунково-кишкові захворювання, такі як діарея і інші.

Вони також виявили псевдомонаду, яка пов'язана з респіраторними інфекціями, і клебсієлу, мікроб, який поширюється через кал і може призвести до пневмонії. Останній був виявлений майже на всіх 11 кухонних предметах.

Вчені також виявили, що на кожному предметі були присутні грибки, причому дверні ручки холодильника були головним винуватцем. Однак є просте рішення, що дозволяє звести ризик до мінімуму — якомога більше дотримуватися правил гігієни рук.

"Дверні ручки холодильників, кавоварки і чайники виявилися місцями, де було найбільше бактерій, і все це предмети, до яких ми, ймовірно, торкаємося кілька разів на день. Головне, що потрібно пам'ятати, це те, що ці бактерії абсолютно невидимі неозброєним оком, тому, хоча ці предмети можуть виглядати чистими, насправді вони можуть бути домом для безлічі різних мікробів", — сказав директор відділу громадської охорони здоров'я Уоррінгтона і уповноважений з досліджень Тара Радж.

Джерело