€50 мільярдів для України: у Європарламенті закликали лідерів ЄС підтримати допомогу

€50 мільярдів для України: у Європарламенті закликали лідерів ЄС підтримати допомогу

Заява 31.01.2024 21:39 джерело Лідери п’яти провідних політичних груп Європарламенту закликали лідерів ЄС під час надзвичайної Європейської ради 1-го лютого ухвалити рішення про створення Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро в бюджеті ЄС.

Як повідомляє джерело, про це йдеться у спільній заяві, повний текст якої оприлюдннила політична група Європейських соціалістів і демократів.

«Ми, президенти основних політичних груп Європейського Парламенту, єдині у заклику до всіх глав держав та урядів ЄС, які зберуться на завтрашнє позачергове засідання Європейської Ради, ухвалити рішення, які є необхідними для подолання надзвичайних викликів, що постали перед Україною. Ми закликаємо Європейську Раду та держави-члени ЄС виконати свої обіцянки та забезпечити ефективну, довгострокову та стійку військову підтримку України, активізувати зусилля з постачання боєприпасів та військової допомоги, які так гостро потребують українські Збройні Сили», — йдеться у зверненні.

Як зазначається, лідери провідних політичних груп Європарламенту очікують, що Європейська Рада погодить надання економічної та фінансової підтримки в рамках запропонованого у багаторічному бюджеті ЄС Українського фонду (Ukraine Facility), що допоможе Україні підтримувати дієздатність шкіл, лікарень та соціальних служб, сприятиме економічному й соціальному відновленню й відбудові країни.

«Подальші затримки або щорічні вето є неприйнятними. Європейський Союз виник, спираючись на уроки, вивчені під час руйнівної Другої світової війни. Перед фактом руйнувань, спричинених Росією в Україні, ЄС сьогодні має знову довести свою солідарність і здатність діяти», — наголошується у спільній заяві.

Джерело