Як повідомляє Міністерство у справах ветеранів України, про це розповіла міністр Юлія Лапутіна під час прямого ефіру Радіо Культура.
Вона нагадала, що експериментальний проєкт Мінветеранів із впровадження в Україні інституту помічника ветерана послідовно впроваджується у пілотних регіонах. Нещодавно їх розширено до 10 — це Вінницька, Дніпропетровська, Львівська, Миколаївська, Закарпатська, Київська, Сумська, Полтавська, Харківська області та місто Київ.
«Помічник ветерана — це людина, яка фактично допомагатиме ветерану, починаючи, умовно кажучи, з зустрічі його на автостанції чи залізничному вокзалі, коли він повертається додому. Може так статися, що людина повертається у своє село, а село розбите, ферма закрита, родина за кордоном, а інших рідних немає. А людину має хтось зустріти. І це буде саме помічник ветерана. Якщо ветерану нема де жити, помічник зможе допомогти з тимчасовим проживанням. Розкаже ветеранові про його права та до яких державних установ слід звертатися. Фактично, це буде той, хто фасилітує діалог між органами місцевої влади, медичними закладами і Захисником. Бо люди повертаються. „Помічник ветерана“ є елементом загальної екосистеми ветеранської політики, яку ми будуємо», — розповіла Юлія Лапутіна.
Міністерство у справах ветеранів України закликає всіх бажаючих стати фахівцем з ветеранського супроводу, передусім у Закарпатській, Київській, Сумській, Полтавській, Харківській області та місті Києві, подавати заявки на через інформаційний портал е-Ветеран. З деталями проєкту можна ознайомитись за посиланням.
На 550 посад помічників ветерана вже є понад 570 кандидатів. 54% поданих заяв на конкурс — від жінок, 46% — від чоловіків. Усі кандидати мають вищу освіту, більшість з них — рівень магістра. Після конкурсного відбору майбутні фахівці проходять кількатижневі навчання у Центрах ветеранського розвитку, відкритих Мінветеранів на базі провідних вишів. Навчання відбувається за спеціально створеними освітніми програмами. Після успішного складання тестів, нових фахівців працевлаштовують в Сервісні офіси, які створюються у громадах пілотних регіонів.
«Наступного року плануємо масштабувати цей проєкт по всій Україні. У проєкті Державного бюджету на 2024 рік закладено відповідні кошти. Це буде приблизно 15 000 помічників. Ми вже готуємось до перемоги, і велике навантаження на них буде, коли буде масова демобілізація наших Захисників і Захисниць», — додала очільниця Мінветеранів.
Докладніше про те, як держава сприятиме поверненню ветеранів до цивільного життя, про особливості нової державної ветеранської політики, яку впроваджує Мінветеранів — слухайте в інтерв’ю міністра Юлії Лапутіної.
Залиште відповідь