Ембарго на імпорт українських продуктів є безстроковим — польський міністр

Ембарго на імпорт українських продуктів є безстроковим — польський міністр

04.01.2024 16:10 джерело Ембарго на українські продукти буде безстроковим — до окремого розпорядження про його відміну.

Про це під час пресконференції заявив у четвер міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський, передає джерело із посиланням на міністерство сільського господарства і розвитку села РП.

“Кордони не відкриватимуться, ембарго на українську продукцію буде безстрокове, до його відміни”,- заявив Секерський після зустрічі з представниками фермерських організацій Польщі.

За його словами, він підтримує реалізацію постулатів фермерів, але це вимагає часу. Міністр підкреслив, що немає підстав вважати, що те, що він раніше пообіцяв аграріям, не буде реалізовано.

Як повідомляв джерело, польські аграрії, попри запевнення уряду РП у виконанні їхніх вимог, усе ж відновили з 4 січня блокаду руху фур поблизу пункту пропуску “Медика-Шегині”. Фермери вимагають отримання дотацій на закупівлю кукурудзи, збереження в цьому році сільськогосподарського податку на рівні 2023 року та продовження можливості отримання позик для забезпечення ліквідності.

Міністр Секерський раніше вже пообіцяв польським аграріям виконати їхні вимоги. Однак вони вирішили відновити блокаду, оскільки не отримали письмових запевнень з боку глави уряду РП Дональда Туска щодо готовності виконати їхні вимоги.

Джерело