Глава МЗС України закликав членів ООН об’єднатися навколо захисту Статуту ООН

Ситуація на передовій та триваючий наступ росіян доводить, що рф хоче війни, а не миру. Тому світ має об’єднатися навколо захисту міжнародного права і Статуту ООН.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, виступаючи на 11-й надзвичайній сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку.

За словами глави МЗС, відмова України від законного права на самозахист означала б, що злочини рф поширювалися б на всю територію нашої держави.

«Нікого не слід вводити в оману порожніми закликами росії до переговорів. Досі є країни, які з різних причин не хочуть стати на бік України. Гаразд, станьте тоді на захист Статуту ООН. Станьте на бік міжнародного права. Це – наші спільні правила», — наголосив Дмитро Кулеба.

Міністр також назвав недоречними заклики деяких країн до припинення постачання Україні зброї та боєприпасів, адже країна, яка зазнала нападу, відповідно до Статуту ООН, має право на самозахист.

«Заклики припинити постачання зброї та боєприпасів до України вкрай недоречні. Світ потоне в хаосі, якщо допустити зміну кордонів силою, прикриваючись політичною доцільністю. За підтримки світу Україна може відновити свою територіальну цілісність. Це позбавить росію та інших агресорів бажання нападати на інші країни», – зазначив він.

Насамкінець, міністр закликав держави-члени ООН підтримати проєкт резолюції Генасамблеї «Принципи Статуту ООН, що лежать в основі всеохоплюючого, справедливого та сталого миру в Україні».

Джерело