І гаджетами користуватися, і здоров’я очей зберегти — 5 правил від офтальмологів

Чи можна зіпсувати зір при активному використанні гаджетів? На запитання відповіли лікарі-офтальмологи, інформує Ukr.Media.

За словами медиків, дотримання п'яти простих правил дозволить подбати про здоров'я очей.

Правило 20/20/20

Дотримуйтесь правила 20/20/20: через кожні 20 хвилин, які ви провели за гаджетом, протягом 20 секунд дивіться на об'єкт, що знаходиться на відстані 20 футів (приблизно 6 метрів). Це зменшить навантаження на очі.

Дистанція до екрана

Слідкуйте, щоб екран гаджета знаходився приблизно на відстані витягнутої руки та трохи нижче рівня очей, щоб знизити навантаження на очі та шию.

Дозований час

Зрозуміло, слід контролювати час перебування за екраном, особливо якщо йдеться про дітей. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує обмежити час використання гаджетів до однієї години на день для малюків від 2 до 4 років та до двох годин — для старших дітей.

Зволожуючі краплі

Для підтримання зволоженості очей під час тривалої роботи з гаджетами використовуйте зволожуючі краплі без консервантів, особливо якщо відчуваєте сухість або подразнення.

Комфортна яскравість та контрастність екрана

Не забувайте налаштовувати яскравість та контрастність екрана для комфорту очей, а також забезпечувати правильне освітлення робочого місця.

Офтальмологи попередили, що окуляри з блокатором синього світла, які називають «комп'ютерними», всупереч поширеному міфу не мають значного впливу на здоров'я очей.

Натомість варто зосередитися на дотриманні названих правил і, звичайно, не забувати про правильну поставу під час роботи за комп'ютером. Слідкуйте за тим, щоб ваша спина була прямою, а плечі розслаблені. Це дозволить уникнути додаткової напруги очей та шиї.

Джерело