Як їсти волоські горіхи правильно, щоб отримати від них максимум користі

Горіхи не такі прості, як здається. Щоб отримати максимальну користь, їх потрібно вміти вибирати, обробляти та їсти. Про тонкощі поводження з горіхами розповімо сьогодні, інформує Ukr.Media.

Як вибирати?

Шкаралупа у хорошого горіха чиста, без плям і тріщин, видає дзвінкий звук при постукуванні. Сам горіх має бути важким і цілісним, не шарудіти при струшуванні.

При виборі вже очищених горіхів слід орієнтуватися на колір ядер — віддавати перевагу жовто-коричневим. Темний відтінок свідчить про недосушеність або початок пліснявіння.

Чи потрібно мити горіхи?

Горіхи в шкаралупі перед вживанням рекомендується промити. Горіхи очищені потрібно мити обов'язково. Пил, бруд, бактерії — на них може бути все, що завгодно.

Найефективнішим методом очищення є замочування, коли горіхи заливають гарячою водою і залишають на 3-8 годин. Після цього вони довго не зберігаються, тому їсти потрібно одразу.

Коли краще їсти горіхи?

Найкращий час для горіхів — ранок. Так усі корисні речовини, що містяться в них, будуть повністю засвоєні. На ніч горіхи їсти небажано, оскільки вони довго перетравлюються і дуже калорійні.

Чи можна запивати?

Для розщеплення рослинного білка в складі горіхів потрібна вода, тому їх можна і потрібно запивати. Бажано, щоб вода була натуральною і мала природну мінералізацію. Вона легше засвоюється, прискорює обмін речовин і чинить загальнозміцнювальну дію.

Чи можна їсти натщесерце?

Волоські горіхи — груба їжа. Погано пережовані горіхи можуть травмувати стінки порожнього шлунка, тому їх краще поєднувати з м'якою їжею, що обволікає.

У разі проблем ШКТ горіхи натщесерце заборонені категорично.

Користь волоських горіхів

Волоські горіхи багаті на білок, залізо, йод, цинк, вітаміни тощо. Попереджають розвиток анемії, простатиту, покращують роботу імунної та ендокринної систем, щитоподібної залози, статевих залоз, серця і судин.

Так само волоські горіхи:

  • покращують якість шкіри;
  • відновлюють сили;
  • знижують рівень стресу;
  • стимулюють роботу мозку;
  • прискорюють обмін речовин;
  • покращують потенцію;
  • допомагають схуднути.

Як часто можна їсти горіхи?

Волоські горіхи можна і потрібно їсти щодня. Рекомендована норма для дорослих — 10-13 шт. на день.

Джерело