Як назвати дитину: незвичайні імена та основні поради щодо вибору

Пам'ятайте, що ім'я може тільки вплинути на характер вашої дитини, але не формуватиме його повністю.

Часто буває складно вирішити, як назвати дитину? Адже мама може мріяти про одне ім'я, тато — про інше, а бабусі і дідусі будуть наполягати на своїх. При виборі імені малюка потрібно враховувати не тільки його благозвучність, унікальність, але і гармонійне поєднання з по батькові та прізвищем. Адже ім'я залишається з людиною на все життя і може впливати на її долю, інформує Ukr.Media.

Іноді в самому імені може бути закладений код успіху. Наприклад, Володимир або Вікторія (перемога) можуть спонукати дитину прагнути до більшого і не пасувати перед труднощами. Імена, які були дані на честь родичів, можуть підвищити самооцінку малюка, якщо про тих добре відгукуються. Рідкісні імена можуть підкреслити унікальність вашої дитини, її неповторність. Однак, якщо ім'я дуже складне або незвичайне, то у вашого чада можуть виникнути труднощі з його вимовою і навіть комплекси, якщо його друзі чи вчителі в школі не зможуть відразу правильно його назвати.

Поради щодо підбору імені

 • Якщо у вас вже є деякі варіанти імен, спробуйте їх приміряти на абсолютно сторонній людині. Подивіться, які асоціації викликає у вас це ім'я, і ​​яке враження буде справляти ця людина.
 • Попросіть кого-небудь вимовити обране ім'я вголос. Саме так будуть постійно звертатися до вашої дитини. Якщо вас це не влаштовує, значить, пошук варто продовжити.
 • Подумайте про те, хто з відомих людей або ваших знайомих носить таке ж ім'я. Якщо ви добре знаєте людей, то проаналізуйте їх характери і те, як у них складається життя. Хоча доля у вашої дитини буде своя, але характер може бути схожим. Тут вам можуть допомогти різні описи характеристик і значення імен, тобто тлумачення імені.
 • Уявіть, яке життя буде у вашої дитини. Якщо ви бажаєте для неї спокійної і щасливої ​​долі, то намагайтеся вибирати не дуже рідкісне і не найпоширеніше водночас. Поширені імена здаються занадто банальними. А ось дуже рідкісне ім'я, навпаки, приверне до нього занадто багато уваги, що не завжди буде приємним.
 • Незвичайні імена для хлопчиків

  У наш час дітям дають рідкісні імена все частіше. Деякі навіть вигадують їх самостійно, і в цьому немає нічого поганого. Серед незвичних імен для хлопчиків зустрічаються старослов'янські, православні європейські та американські. Наприклад, такі імена як Пахом, Устин, Фома, Лук'ян — можна знайти в православному календарі. А ось Назар, Мар'ян, Орест — серед українських традиційних імен. Такі імена, як Лукас, Марк, Алекс — можна віднести до інтернаціональним. Красиві і рідкісні — Ерік, Ернест, Братислав, Амур, Іраклій.

  Незвичайні імена для дівчаток

  Дівчатам зазвичай дають імена, які покликані підкреслити їх ніжність, красу і незвичність. Наприклад, Сніжана, Заріна, Дарина, Пекла. Серед рідкісних імен можна назвати Пелагею, Авдотью, Агату, Злату, Діану. У православному чи католицькому календарі можна підібрати ім'я, пов'язане з днем народження. Серед них бувають дуже красиві, такі як: Флоріана, Онися, Беата, Серпня. Європейський або інтернаціональний стиль передбачає імена: Лана, Софі, Нінель, Міла.

  Кожна країна має свою культуру і традиції. Тому в деяких державах батькам варто підходити до вибору імені для дитини з обережністю.

  Источник