Які хвороби можуть маскуватися в нешкідливому бажанні довше не спати

Хочемо зайвий раз нагадати про необхідність висипатися і розповісти, які проблеми зі здоров'ям насамперед викликають безсоння, інформує Ukr.Media.

Так, в сучасному світі людям доводиться тяжко: забагато справ і так мало часу. Багато людей перетворюються в трудоголіків, відкладаючи відпочинок в дальній ящик, а інші, навпаки, веселяться ночами, жертвуючи сном. Але нашому організму для правильної роботи важливо щодня спати по сім-вісім годин мінімум. Відсутність повноцінного відпочинку спровокує не тільки втому і виснаження, а й послабить імунітет.

Але іноді буває ситуація і навпаки: Крім стресу, безсоння викликають різні проблеми зі здоров'ям. Лікарі перерахували захворювання, які насамперед позбавляють людину сну.

Серед них захворювання щитоподібної залози, надниркових залоз, центральної нервової системи або цукровий діабет.

Але є й окремі ситуації, коли порушення сну може бути самостійним захворюванням. До таких станів належать безсоння, нарколепсія та синдром обструктивного апное. Буває і протилежна ситуація, коли людині постійно хочеться спати. Це трапляється при депресіях, дефіциті деяких вітамінів і мікроелементів.

У будь-якому з випадків, як стверджують експерти, самостійно впоратися з недугою у вигляді порушення сну навряд чи вийде. Потрібно звертатися за допомогою до лікарів. А якщо безсоння триває місяць і більше — безпосередньо до сомнолога.

Джерело