ЄЦБ підняв облікову ставку до найвищого рівня за 24 роки

ЄЦБ підняв облікову ставку до найвищого рівня за 24 роки

Фото: Reuters (архівне фото) ЄЦБ десятий раз поспіль підвищив ключову відсоткову ставку

Європейський центробанк підвищив базову ставку на 25 базисних пунктів до рекордних 4,5%.

Європейський центральний банк підвищив у четвер, 14 вересня, базову облікову ставку 10-й раз поспіль до 4,5%, намагаючись впоратися з високою інфляцією в Євросоюзі. Про це йдеться в повідомленні регулятора.
«Інфляція продовжує знижуватися, але очікується, що вона залишатиметься надто високою ще довгий період. Рада керуючих має намір забезпечити своєчасне повернення інфляції до середньострокової цілі у 2%. Щоб посилити прогрес у досягненні цієї мети, Рада керуючих вирішила підвищити три ключові процентні ставки ЄЦБ на 25 базисних пунктів», — заявили в банку.   Відповідно, процентна ставка за основними операціями рефінансування та відсоткові ставки за лінією граничного кредитування та депозитною лінією буде збільшено до 4,50%, 4,75% та 4% з 20 вересня.

Таким чином ставки знаходяться на найвищому рівні з моменту введення євро в 1999 році.   Вересневі макроекономічні прогнози співробітників ЄЦБ для єврозони передбачають середню інфляцію на рівні 5,6% у 2023 році, 3,2% у 2024 році та 2,1% у 2025 році.
  Нагадаємо, у серпні Центробанк РФ через обвал рубля різко підвищив ставку з 8,5% до 12% річних.

Світова економіка починає гальмувати. Чого чекати Україні

Джерело