Єврокомісія схвалила Український план та відкрила шлях для платежів з фонду в €50 мільярдів

Єврокомісія схвалила Український план та відкрила шлях для платежів з фонду в €50 мільярдів

15.04.2024 20:52 джерело Європейська Комісія ухвалила Український план, що є основою для реалізації Українського фонду в в обсязі €50 мільярдів в бюджеті ЄС на 2024-2027 роки. Таке рішення відкриває можливість для здійснення регулярних платежів, які мають критично важливе значення для бюджетної підтримки України.

Про це передає джерело з посиланням на повідомленні Єврокомісії.

«Єврокомісія сьогодні ухвалила пропозицію для виконавчого рішення Ради ЄС, яким надається позитивна оцінка Українському плану, який є стратегією України у впроваджені всеосяжних реформ та інвестиційної стратегії на наступні чотири роки. Цей важливий крок відкриває шлях для регулярної та передбачуваної підтримки України в рамках Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, фінансування в рамках цього Українського фонду допоможе країні підтримувати дієздатність власної адміністрації, сплачувати заробітні плати та пенсії, надавати базові громадські послуги, а також підтримувати процеси відновлення та відбудови в умовах, коли Україна продовжує захищатися від російської агресії.

Єврокомісія нагадує, що платежі будуть здійснюватися за умови імплементації погоджених реформ та інвестиційних дій, що викладені в додатку до виконавчого рішення Ради ЄС. Крім цього, фінансова підтримка в рамках Українського плану буде доступною за передумови, що Україна продовжує дотримуватися та поважати ефективні демократичні механізми.

За висновком Європейської комісії, Український план базується на критеріях, що відповідають регуляторним правилам, розробленим для Українського фонду. Зокрема, Європейська комісія провела оцінку, чи відповідає Український план цільовій та добре збалансованій відповіді на завдання Українського фонду, чи він містить відповіді на виклики на шляху України до членства в ЄС, і чи цей документ відображує потреби, що пов’язані із відновленням, відбудовою та модернізацією України.

За оцінкою Єврокомісії, Український план ефективно відповідає на завдання Українського фонду, та визначає ті ключові реформи та інвестиції, які можуть прискорити стійке економічне зростання та привабити інвестиції, розкрити потенціал зростання країни у середній та довгостроковій перспективі. Представлений План також надає рамкові умови для проведення відновлення, відбудови та модернізації України. Наприкінці, оцінка Єврокомісії свідчить, що План пропонує адекватні механізми та заходи для захисту фінансових інтересів ЄС, шляхом ефективної імплементації, моніторингу та звітності з виконання Плану.
 

Джерело