Як працюватиме банківська система у разі блекаутів: Пишний розповів про мережу POWER BANKING

Як працюватиме банківська система у разі блекаутів: Пишний розповів про мережу POWER BANKING

19.11.2023 18:56 джерело Національний банк України та уряд реалізують план підтримки роботи банків та забезпечення платежів і грошового обігу навіть у разі тривалого відключення електроенергії або втрати зв’язку внаслідок російських атак.

Як передає джерело, про це заявив голова Національного банку України Андрій Пишний в інтерв’ю міжнародному виданню The Banker, яке опубліковане на сайті НБУ.

План називається POWER BANKING. Він є каскадною системою рішень і протоколів, яка дає змогу НБУ безперебійно взаємодіяти з банківською системою навіть у разі масштабної атаки.

«Перший рівень – це НБУ і система протоколів центрального банку, яка дає йому змогу працювати і виконувати свої функції за будь-яких умов. За повної або часткової втрати зв'язку, відсутності транспорту, стабільного зв'язку з персоналом запрацює система сповіщень, перевезення персоналу, обміну повідомленнями», — пояснив Пишний. 

Другий рівень передбачає співпрацю і взаємодію між НБУ і банківською системою для забезпечення її функціонування в умовах тотального відключення електроенергії чи відсутності зв’язку.

Джерело