Коли ви залишаєте ці продукти полежати до завтра — добре подумайте

Кожен продукт має термін придатності та термін зберігання. І якщо перший зазвичай вказують на упаковці, то про другий багато хто забуває, особливо якщо їжа приготовлена вдома. Із чим краще не жартувати, якщо не хочете загриміти в лікарню, інформує Ukr.Media.

Риба

Якщо у вас залишилася смажена або запечена риба, після остигання відразу ж заберіть її в холодильник. Але не розраховуйте розтягувати на тиждень: вона зіпсується вже за один-два дні. І не забудьте розігріти її перед вживанням, щоб знизити ризик зараження кишковою інфекцією.

Йогурт

Йогурт містить живі бактерії, тому може зіпсуватися швидко. Навіть у холодильнику відкриту упаковку не варто тримати понад три-шість годин: після цього продукт починає киснути. А в теплі йогурт взагалі краще не залишати, бо він може стати непридатним для вживання будь-якої миті.

Ягоди

Як тільки ягоди зривають із плодоніжок, починає цокати невидимий таймер. Зазвичай вони покриваються пліснявою лише за день. Холодильник допоможе продовжити термін на тиждень.

Тертий та м'який сир

Тертий сир можна зберігати в холодильнику лише кілька днів — після цього на ньому з'являється пліснява. Навіть якщо її небагато, їсти такий продукт уже не можна. М'які сири, такі як брі, горгонзола та камамбер, зберігаються у холоді до тижня. Якщо ж зіпсуються, несуть ще більшу загрозу: там починають розмножуватися листерії, бруцели, сальмонели та кишкова паличка.

Хумус

При кімнатній температурі закуска з нуту псується за кілька годин. Помістивши у холод, ви продовжите їй життя на шість днів.

Свіжовижатий сік

Щоб сік зберігався довго, його пастеризують — інакше в напої почнуть розмножуватися бактерії. У домашніх умовах фреші зазвичай випивають відразу, але якщо у вас залишилося його небагато, приберіть в холодильник: пару днів він там цілком протримається.

Приготовлені страви

Їжа, розкладена по контейнерах (наприклад, щоб брати із собою на роботу), — чудовий варіант для економії часу та грошей. Але про здоров'я теж не можна забувати, тому зберігати її можна лише в холодильнику і не більше трьох-чотирьох днів.

Заварений чай

Грибкові спори та бактерії — ось що ви вип'єте разом із чаєм, якщо він був заварений ще вчора. Визначити, що напій зіпсувався дуже просто: якщо на поверхні утворилася плівка, значить, почався процес окислення. Пити такий чай уже не можна. Зберігання в холодильнику не допоможе — краще позбавитися недопитого чаю і заварити свіжий.

Джерело