Коригували обстріли шкіл та лікарень: до 12 років тюрми засуджено ще 4 колаборантів

Зібрано неспростовні докази вини ще чотирьох учасників інформаторських мереж російських спецслужб, які збирали розвіддані про дислокацію Сил оборони, а також коригували обстріли українських шкіл та лікарень.

Про це інформує пресслужба СБУ.

Насамперед зловмисників цікавили місця базування підрозділів українських військ на території столичного регіону, а також на Лиманському і Авдіївському напрямках.

Розвідінформація потрібна була російським окупантам для підготовки та здійснення прицільних ракетних ударів по українських містах. Так, унаслідок ворожих обстрілів зафіксовано факти влучання російських ракет у будівлі соціальних об’єктів, у тому числі шкіл і лікарень на сході України.

Співробітники СБУ затримали ворожих поплічників у ході спецоперацій на території Київської і Донецької областей. За матеріалами Служби безпеки суд призначив їм покарання від 8 до 12 років ув’язнення.

Один із засуджених – російський колаборант, який намагався виявити та передати агресору координати бойових позицій реактивних артилерійських систем HIMARS.

Ще одного злочинця затримано у деокупованому Лимані. Саме за його наводкою окупанти обстріляли обласну травматологічну лікарню та місцеву школу.

Іншу зловмисницю затримано у Києві. Після початку широкомасштабного вторгнення вона фіксувала місця дислокації ЗСУ у столиці та надсилала відповідні локації агресору через закритий Телеграм-канал.

Також тюремне ув’язнення отримав мешканець Покровська, який передавав російській спецслужбі відомості про переміщення української військової техніки.

Джерело