Країни G7+ та Україна започаткували Партнерство у сфері чистої енергії

Країни G7+ та Україна започаткували Партнерство у сфері чистої енергії

Заява 05.12.2023 00:38 джерело На Конференції ООН зі зміни клімату COP28 країни G7+ та Україна започаткували Партнерство у сфері чистої енергії для сталого відновлення та реконструкції енергетичної системи нашої держави.

Як передає джерело, про це повідомляється в опублікованій на сайті британського уряду Спільній заяві країн G7+, міжнародних організацій та уряду України як членів новоствореного Партнерства з чистої енергії.

"Оскільки Росія продовжує невпинні атаки на енергетичну інфраструктуру, ми, члени Координаційної групи G7+ з підтримки енергетичної системи України та уряд України, продовжуємо рішуче засуджувати дії РФ та вимагаємо притягнення до відповідальності всіх, хто причетний до цих атак. Ми зобов'язуємося продовжувати підтримувати Україну, надаючи значну надзвичайну допомогу, щоб допомогти відновити і стабілізувати енергетичну мережу та підготуватися до цієї зими", — зазначається у заяві.

Її автори нагадують, що понад 300 млн євро було надано Фонду енергетичної підтримки України Енергетичного співтовариства з метою відновлення та захисту критично пошкодженої інфраструктури України. Члени цієї групи також підтримують надання та закупівлю щонайменше 65 високовольтних автотрансформаторів та шести мобільних газотурбінних генераторів.

Джерело