Людям, які дотримуються посту, назвали альтернативні м’ясу джерела заліза в харчуванні

Під час Великого посту віруючим хочеться і самого посту дотримуватись, і здоров'ю не нашкодити. А зробити це досить легко — адже якщо не їсти м'ясо, можна швидко заробити дефіцит заліза. Дієтологи знайшли вихід для тих, хто постить: вона запропонували замінити м'ясо, молоко та яйця крупами, бобовими та буряками. Великий пост 2023-го триватиме з 27 лютого по 15 квітня, інформує Ukr.Media.

А ще експерти додали, що залізо міститься у буряках та шпинаті — ними теж не варто нехтувати під час посту. З круп дієтологи запропонували вибирати гречану. Бобові вона порадила готувати не так, а вимочувати перед приготуванням. Так залізо засвоюватиметься краще.

Але вищезазначена заміна м'яса та інших продуктів буде достатня не всім. Якщо вам поставили діагноз «анемія», потрібно не лише їсти крупи та буряки, а й пити призначені лікарем препарати.

Незважаючи на суворі «пісні» заборони, людині в цей час потрібний повноцінний раціон, нагадали лікарі. Так що не забувайте про крупи, цільнозерновий хліб, рослинні олії, фрукти, овочі, бобові, порадили вони.

Дієтологи нагадали, що в піст можна вживати рослинне молоко, особливо збагачене кальцієм, соєві продукти (сир, м'ясо як джерело білка, вітамінів групи B), олії, горіхи, насіння. Якщо використовувати всі ці продукти, ваш раціон міститиме всі необхідні вітаміни та мікроелементи.

Джерело