Масляна-2018: Що можна і що заборонено робити в ці дні

Масляний тиждень – час, коли можна об'їдатися млинцями і пекти їх хоч щодня. І вони не будуть набридати!

Не вірите? А тепер уявіть собі: в понеділок ви подаєте до столу млинці з сиром, у вівторок – з варенням, в середу – з солоною рибкою, в четвер – з карамельним соусом, в п'ятницю – з сирно-часниковою начинкою.

А в суботу та неділю взагалі можна влаштувати бенкет горою, запросивши друзів і рідних, пригощаючи млинцями і з ікрою, і сметаною, і шоколадом, і фруктами та іншою смакотою. Тобто, протягом останнього тижня перед Великим постом треба їсти млинці та радіти, забувши на час про фігуру!

Розпочнеться Масляний тиждень 12 лютого. Але, не дивлячись на те, що Масничні свята і мають на увазі веселощі, є речі, які не можна робити в ці дні.

Не можна їсти м'ясо і м'ясні продукти. Останній тиждень напередодні Посту – це вже стриманість. Хоча рибу і молочні продукти ще їсти можна.

Не можна лаятися і сваритися, злобно засуджувати і обговорювати інших. Вважається, що Масляний тиждень – це час не тільки для застіль, а й для того, щоб налагодити відносини з рідними і близькими.

У ці дні слід обмежити відпочинок. Так-так, Масляний тиждень – це привід, щоб прибрати в будинку. Вважалося, що на Масляну треба обов'язково навести чистото, щоб в перший тиждень Посту більше приділити часу душі. А саме: заспокоїтися в молитві.

Навіщо нам Масляна

Млинці, веселощі – це все добре. Але сучасні батьки все частіше ставлять собі питання, а навіщо взагалі потрібна Масляна? Адже протягом усього року стежиш за здоров'ям дитини, а на Масляну малюк просто об'їдається не зовсім корисною їжею. Все правильно: млинці у великих кількостях не зовсім корисні для малюків ( але ми-то знаємо, як їх зробити більш корисними ), і веселощів часом в ці дні буває забагато. Але у Масниці є свої аргументи і «за».

По-перше, Масляна (слов'янські проводи зими) – одне з яскравих свят, під час яких можна відправитися з дитиною на гуляння, розповісти про традиції предків, взяти участь в конкурсах.

По-друге, «млинець-тиждень» допоможе зробити вашу сім'ю ще більш дружною. Адже пекти млинці всією сім'єю – прекрасна традиція, яка припаде до смаку і татові, і мамі, і малюкам. Словом, готуйте млинці, радійте першому сонечку і нехай ваша Масляна буде смачною!

Источник