Медики перерахували продукти, від яких потрібно відмовитися після 60 років

Дієтологи назвали продукти, які можуть позбавити здоров'я пенсіонерів, інформує Ukr.Media.

Після 60-ти — шана, повага і особлива дієта

Після настання 60 років у багатьох людей здоров'я змінюється в гіршу сторону. Все частіше пропадає апетит, все швидше відкладаються смачні надмірності на боках і животі, голова частіше і сильніше болить після гучних застіль. Щоб цього уникнути, треба ретельніше стежити за раціоном харчування, впевнені лікарі-дієтологи.

З роками метаболізм сповільнюється і кожній людині стає все складніше підтримувати хорошу фізичну форму. Втім, якщо уважно стежити за способом життя і харчуванням, то вікові зміни можна звести до мінімуму, зазначили експерти з харчування.

З якою їжею треба попрощатися?

За словами фахівців, всім пенсіонерам треба виключити з раціону насамперед ці п'ять продуктів, від яких зростає талія, вага, тиск і шанси захворіти небезпечними важковиліковними хворобами:

Перероблене м'ясо (напівфабрикати — пельмені, нагетси, ковбасні вироби та ін.). За словами дієтолога, вони містять багато натрію та консервантів. А саме ці речовини провокують затримку рідини, збільшуючи обсяг крові, що може привести до небезпечного підвищення кров'яного тиску. Крім того, багато напівфабрикатів підвищують ризики розвитку онкології.

Солодка випічка. Чим більше ви будете її їсти, тим вищим буде шанс на власному прикладі дізнатися, чим небезпечні діабет, серцево-судинні захворювання і рак.

Смажені продукти. Вони містять багато насичених жирів, які сприяють розвитку серцевих захворювань, особливо у пенсіонерів та людей, які мають хронічні захворювання.

Солодка газована вода. Від цих напоїв ніякої користі немає, а ось шкоди — більше, ніж ви можете собі уявити. Наприклад, вчені з'ясували, що газована вода наближає шанси на «зустріч» з деменцією, ожирінням, діабетом та іншими захворюваннями.

Напої з кофеїном. Чим старша людина, тим менше її треба пити кави і міцного чаю. Кофеїн порушує роботу нервової і серцево-судинної систем, що з віком може привести до виникнення серйозних проблем.

Джерело