Міжнародний день полярного ведмедя (День білого ведмедя) — 27 лютого

Святкування дня полярного (або білого) ведмедя призначене дня розповсюдження інформації щодо цієї популяції.

Разом з людиною на землі проживає велика кількість різноманітних тварин. Одні з них дуже поширені в теплих кліматичних зонах, а інші адаптовані до проживання тільки в крайніх північних районах, серед вічної мерзлоти і льодовиків Арктики, інформує Ukr.Media.

Святкування дня полярного (або білого) ведмедя призначене дня розповсюдження інформації щодо цієї популяції. Метою урочистостей є привернення уваги світової громадськості до проблем, які можуть призвести до зменшення їх кількості або до повного зникнення.

Історія

Прабатьком білого ведмедя вважають його бурого побратима. Вони дуже схожі, але мають і масу фізіологічних відмінностей. Головне — це середовище проживання і переносимість дуже низьких температур. Багато хто з нас не знає про цікаві факти, що стосуються життя красивих і потужних, небезпечних і загадкових білих велетнів.

Це цікаво:

1. За окремими припущеннями і даними еволюція розвитку даного наземного хижака нараховує майже 5 мільйонів років. За цей період, опинившись з незалежних від нього причин в нинішніх кліматичних умовах, він набув іншого забарвлення і притаманні йому властивості.

2. У зв'язку з тим, що багатьма фахівцями прогнозується його поступове вимирання, в окремих країнах ця розумна тварина занесена в Червону книгу. Ведмеді мешкають на Північному полюсі, а ось в Антарктиді їх до нашого подиву немає.

3. Нам здається, що ведмідь на колір білий, але насправді це зовсім не так. Шерсть у нього безбарвна. А ефект кольору створюється за рахунок світла, яке відбивається в порожнистих і прозорих шерстинках. Ведмедиці приводять на світ по 1-2 дитинчаті (рідко 3) масою до 500 грамів кожне.

4. Живуть ведмеді від 25 до 30 років. Самці значно більші (400-600 кг) від самок, вага яких становить лише 250-350 кг. Цікаво те, що вони не вживають воду. Їм вистачає рідини, що отримується при вживанні їжі. Їх здобич — це тюлені і моржі, інші морські мешканці.

5. Білі ведмедики не впадають у сплячку і цікаво полюють. Вони мають чудовий нюх, вміють плавати і прекрасно маскуватися. Для цього вони лапою прикривають свій ніс і стають невидимими для оточуючих. Єдина для них загроза — людина і її діяльність.

Країни, на території яких живуть білі ведмеді, розробляють охоронні заходи. При цьому в Росії, США, Канаді, Гренландії та Норвегії затверджуються закони, що забороняють браконьєрське полювання і посилюють відповідальність за забруднення навколишньої природи. Це спрямовано на збереження цих дивовижних тварин і на створення умов, що сприяють їх розмноженню.

Традиції

Громадські організації та екологічні служби готують на державних і міждержавних майданчиках семінари і конференції. Проходять зустрічі вчених, на яких обговорюються тривожні запитання: зміна клімату, пов'язане з ним, танення льодів. В ефірі телебачення демонструються спеціальні програми і фільми.

У навчальних закладах і культурних центрах організовуються освітні лекції. Це спрямовано на те, щоб навчити молодих людей любити живу природу, прищепити їм бажання захистити її. Активісти природоохоронних рухів беруть участь у публічних акціях, ярмарках. Зібрані кошти передають в зоопарки для утримання тварин.

Для дітей дитячих садочків та молодших школярів проводяться різноманітні конкурси та ігрові вікторини з тематичними питаннями. Для них влаштовуються подорожі у світ полярних володарів. Їм розповідають легенди і показують мультфільм про ведмежа Умку.

Источник