Мільйон снарядів українській армії мусить виділити ЄС: міністр оборони Естонії під час зустрічі з главою Пентагону

Європейський Союз має терміново підтримати українську оборону одним мільйоном артилерійських снарядів.

Таку пропозицію під час візиту глави Пентагону Ллойда Остіна до естонського Таллінну озвучив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

«Міжнародна коаліція повинна досягти щонайменше 100 мільярдів євро спільної військової допомоги Україні до кінця 2023 року. Ми можемо говорити про те, наскільки суттєвість також має значення, але, повірте мені, Україна наразі вже потребує щонайменше 100 мільярдів доларів», — наголосив Ханно Певкур.

Очільник естоніського оборонного відомства зазначив, що військова допомога Естонії Україні нещодавно перевищила один відсоток естонського ВВП.

Тим часом глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що підтримка Естонії України — відмінний приклад іншим країнам, зазначивши, що естонці як ніхто інший не розуміють, що свобода не існує як данність.

«Ми зробимо все можливе, працюючи разом, аби гарантувати, що ми надамо України засоби для досягнення успіху. І я думаю, що ми всі були дуже, дуже вражені тим, коли побачили, як ЗСУ добре використовують можливості, які ми надали на цей момент. Українці виграли битву під Харковом. Вони виграли битву під Києвом. Вони виграли Херсонську битву. Вони завдали значної шкоди росіянами — сухопутним військам, і встояли у дуже запеклій битві на Донбасі. Українські сили залишаються відданими досягненню успіху в захисті своєї суверенної території», — наголосив Ллойд Остін.

Джерело