Мінфін оцінив витрати держбюджету з початку війни

Мінфін оцінив витрати держбюджету з початку війни

Фото: Пресс-служба президента Украины Україна витрачає рекордні суми на оборону

Половина грошей пішла на зарплати військовослужбовців, купівлю озброєнь та продукцію оборонного призначення.

У 2022 році сума видатків загального фонду державного бюджету України з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну складала 2,2 трлн гривень. Про це повідомляє Мінфін у вівторок, 17 січня.

«З початку повномасштабного вторгнення Росії загальна сума касових видатків загального фонду державного бюджету склала 2 трлн 226,6 млрд гривень. У грудні витрати становили 331,7 млрд гривень», — йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначають, що у структурі витрат найбільше спрямовано на оплату праці з нарахуваннями — 938,2 млрд гривень. Зокрема, на грошове утримання військовослужбовців — 721,9 млрд гривень (у грудні — 99 млрд гривень).

Ще 502,2 млрд грн спрямовано на оплату використання товарів та послуг. З цієї суми 282,5 млрд грн пішло на підтримку Збройних сил України. Це придбання військової техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту (шоломів, бронежилетів та іншого спеціального екіпірування).

Крім того, 454,7 млрд гривень спрямовано на соціальне забезпечення, 132 млрд гривень — на обслуговування державного боргу та 106 млрд гривень — на трансферти місцевим бюджетам.

Раніше у Мінфіні заявили, що в Україні витрати на оборону зросли у шість разів. При цьому країна вже готова до військової кампанії протягом 2023 року.

Нагадаємо, держбюджет-2023 встановив історичний рекорд із витрат на оборону — 1 трлн 141,1 млрд гривень або 18,2% ВВП.

Джерело