Мінфін: потреба у зовнішньому фінансуванні на наступний рік — $37,3 мільярда

Мінфін: потреба у зовнішньому фінансуванні на наступний рік — $37,3 мільярда

20.12.2023 10:51 джерело У наступному році потребу у міжнародному фінансуванні зменшено з 41 млрд дол. до 37,3 млрд дол.

Як передає джерело, про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

19 грудня Міністр фінансів України Сергій Марченко взяв участь у зустрічі міністрів фінансів та керівників центральних банків країн G7, керівництва Європейського Союзу, МВФ і Світового Банку.

“Підтримка країн G7 відіграла важливу роль у забезпеченні фінансової стабільності України. В першу чергу, як Міністр фінансів, я вдячний за ритмічну та передбачувану фінансову допомогу для України. За 2023 рік, завдяки злагодженій співпраці з міжнародними партнерами, Міністерству фінансів України вдалося залучити вже понад 39 млрд доларів США зовнішнього фінансування. До кінця поточного року допомога донорів сягне близько 42,3 млрд доларів США”, — сказав міністр фінансів Сергій Марченко.

Підтримка міжнародних партнерів у поєднанні з ефективними рішеннями уряду України під час повномасштабної війни дозволили зберегти фінансову та економічну стабільність.

"У 2023 році економіка України демонструє стійкість та розвиток. Зростання ВВП прогнозується на рівні до 5%, інфляція знизилась із 26,6% минулого року до 5,1% у листопаді цього року. За 11 місяців 2023 надходження до державного бюджету від митниці та податкової збільшено на 4,4 млрд доларів США порівняно з аналогічним періодом 2022 року", — сказав міністр фінансів України.

Джерело