На Харківщині викрито організовану групу молодих шахраїв, які наживалися за допомогою фішингу | Кримінал

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури викрито чотирьох молодиків, які наживались на довірливих громадянах. До протиправної діяльності причетні троє 20-річних чоловіків та хлопець віком 18 років — усі вони підозрюються в шахрайстві у складі організованої групи.

За даними слідства, план незаконного збагачення молодики розробили у грудні минулого року. Шахраї налаштували таргетовану рекламу в соцмережах на авдиторію, зацікавлену в отриманні грошової допомоги у вигляді виплат від держави, благодійних фондів тощо. У рекламному оголошенні пропонувалось перейти за посиланням для оформлення виплат на сайт, візуально схожий на сторінку державного порталу. Однак насправді цей «сайт-перехідник» був створений шахраями.

На ньому зловмисники розміщували фішингове посилання, перейшовши за яким потерпілі опинялися на шахрайському сайті, який імітував вже онлайн-банкінг. Довірливі громадяни вводили реквізити банківської картки, які запитував сайт, і в подальшому ці дані ставали доступними для шахраїв.

Потім кошти з банківських карток своїх жертв зловмисники «виводили» на підконтрольні рахунки.

Наразі встановлено 13 епізодів злочинної діяльності підозрюваних. 

Усім чотирьом молодикам інкримінують шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки організованою групою, повторно.

За клопотанням прокурорів усім підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

За матеріалами Харківської обласної прокуратури