На Хмельниччині судитимуть злочинну групу, яка вкрала гроші з будівництва амбулаторії | Кримінал

На Хмельниччині перед судом постануть члени ОЗГ, які завдали півтора мільйони гривень збитків на будівництві амбулаторій

Серед фігурантів — засновники підрядної та керівник субпідрядної організацій, які керували усіма процесами та посадовець державного підприємства, який здійснював технічний нагляд за будівництвом. За скоєне їм може загрожувати до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Нагадаємо, викрили злочинну схему привласнення державних коштів та освоєння субвенцій оперативники управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області спільно зі слідчими слідчого управління обласної поліції за процесуального керівництва прокуратури. Кошти на побудову амбулаторій загальної практики та сімейної медицини в одному з районів Хмельницької області виділялись з державного бюджету за президентською програмою «Велике будівництво».

Фігуранти розробили «схему» освоєння бюджетних субвенцій шляхом внесення до актів виконаних будівельних робіт недостовірних відомостей про їхні обсяги та вартість, а також формування фіктивних платіжних доручень для проведення безтоварних операцій. На момент проведення розрахунків за роботи, зазначені в актах, частина з них взагалі не виконувалась.

Унаслідок протиправних дій під час будівництва трьох амбулаторій зловмисники завдали збитків на півтора мільйони гривень. Факт незаконного заволодіння коштами підтверджується висновками експертних досліджень.

24 листопада минулого року правоохоронці провели ряд санкціонованих обшуків за місцями знаходжень офісних приміщень та мешкання фігурантів. У результаті проведених заходів поліцейські виявили та вилучили «чорнову» бухгалтерію, печатки, комп’ютерну техніку, договори, кошториси та іншу бухгалтерську документацію з ознаками фіктивності.

Фігурантам повідомлено підозри. За скоєне їм може загрожувати до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

За матеріалами поліції Хмельницької області