На Житомирщині судитимуть двох посадовиць, які привласнили кошти на ремонт сільських доріг | Кримінал

Прокурор Бердичівської окружної прокуратури скерував до суду обвинувальний акт стосовно двох посадовиць за фактом розтрати і заволодіння чужим майном, у великому розмірі, за попередньою змовою, в умовах воєнного стану, та підробленні офіційних документів службовими особами.

За даними слідства, оборудку з бюджетними коштами провернули  начальниця відділу житлово-комунального господарства, благоустрою та інвестицій сільської ради спільно з головною бухгалтеркою приватного підприємства.

Протягом жовтня-грудня 2023 року вони уклали п’ять договорів щодо ремонту доріг у декількох селах Бердичівського району.

Бухгалтерка з подвійним — українським та російським громадянством — володіла кваліфікованим електронним підписом приватного підприємця-росіянина, який проживає в тимчасово окупованій АР Крим.

Тому усі договори уклала сама, замість підприємця, який з 2021 року взагалі не з’являвся на підконтрольній Україні території. Для ремонту доріг найняла «лівих» працівників. А потім підробила і підписала замість кримського підприємця ще й акти виконаних робіт, завищивши їх обсяг.

Відповідальна за договір посадовиця територіальної громади, у свою чергу, прийняла усі підроблені документи з недостовірними відомостями та передала для оплати.

Відтак з місцевого бюджету підряднику-росіянину перераховано 1,2 млн грн. До того ж,  експертизою встановлено, що майже пів мільйона з них – зайво перераховані у зв’язку із завищенням обсягів закуплених будматеріалів.

Наразі прокурором заявлено позов про стягнення з обвинувачених заподіяної шкоди у повному обсязі. Також накладено арешт на будинок та земельну ділянку.

За матеріалами Житомирської обласної прокуратури