На Київщині відбулись навчання підрозділів Сил оборони

Сьогодні в Київській області відбулись навчання підрозділів Сил оборони. Відпрацьовувались питання з охорони державного об’єкта критичної інфраструктури в Чорнобильській зоні відчуження. Були залучені підрозділи Збройних Сил України, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України та Національної гвардії.

Наші кореспонденти були присутні на заході.

— За легендою, рота територіальної оборони, посилена вогневими засобами, а також за підтримки засобів старшого начальника тримає оборону із завданням підсилення державного кордону, — розповів військовослужбовець із позивним «Вай-фай».

За його словами, завданням роти було утримати опорний пункт, відбити просування противника, завдати йому максимального ураження за підтримки артилерії, танкових підрозділів старшого начальника.

— А згодом відтіснити його в населений пункт і провести зачистку за  підтримки підрозділів Національної гвардії, — сказав військовослужбовець.

— На навчаннях була задіяна техніка від Збройних Сил України, Нацгвардії, яка є на їх оснащенні: танки, бойові машини, артилерія та інші спеціальні автомобілі, — зазначив командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Окрім цього, командувач Об’єднаних сил ЗСУ розповів про нинішню ситуацію поблизу українсько-білоруського кордону:

— Сили і засоби білоруської армії не змінили свою чисельність, а також характер своїх дій. Безпосередньо на території білорусі продовжує перебувати 6-та мотострілецька дивізія зі складу 3-го армійського корпусу, яка здійснює заходи підготовки. На даний час наступальних угруповань не виявлено, і підрозділи перебувають у тих місцях, які відомі нашій розвідці.

За словами Сергія Наєва, 6-та мотострілецька дивізія укомплектована на 70% за рахунок мобілізованого ресурсу російської федерації.

— Техніка, якою вони оснащуються, була частково знята зі зберігання з баз білорусі, також була переміщена з території російської федерації. У них є певні проблеми зі станом цієї техніки, і зараз проводяться заходи з відновлення її технічної готовності. Відповідно працюють ремонтні бригади від білорусі, від росії, які готують цю техніку. На даний час процес формування цієї дивізії ще не завершено, — наголосив Сергій Наєв.

Він додав, що якщо порівнювати з минулим роком, то наше угруповання на північному напрямку значно зміцнилось:

— По-перше, значно змінена кількість військ, по-друге — їхнє оснащення. На оснащенні наших військовослужбовців перебуває техніка, яка, зокрема, отримана за рахунок матеріально-технічної допомоги від країн Заходу. І все це дає нам змогу стверджувати, що станом на зараз ситуація повністю контрольована.

Фото Віктора Дехтяра

Євген Проворний

Кореспондент АрміяInform

Джерело