На Луганщині трьох тепер вже колишніх правоохоронців судитимуть за колабораціонізм | Кримінал

Прокурори Луганської обласної прокуратури та Старобільської окружної прокуратури направили до суду обвинувальні акти стосовно трьох колаборантів, які «служать» окупаційній владі.

Слідством встановлено, що в березні 2022 року колишній керівник Краснолуцького МВ ГУМВС України в Луганській області пройшов співбесіду з представниками так званої «лнр» та добровільно обійняв посаду в незаконному правоохоронному органі – «Білокуракинській районній прокуратурі лнр».

Крім того, в червні 2022 року 48-річний мешканець Луганщини став «головним державним інспектором митного посту «Танюшівка» «Державного митного комітету лнр».

Також відомо, що в липні 2022 року ще одна громадянка України добровільно перейшла на бік ворога. Обвинувачена отримала посаду в так званому «Марківському районному відділі внутрішніх справ міністерства внутрішніх справ лнр». Фігурантка здійснює видачу паспортів так званої «лнр» та рф, дотримуючись нелегітимних нормативно-правових актів, впроваджених на тимчасово окупованій території Луганщини.

Наразі матеріали обвинувачень передано до Новомосковського та Синельниківського міськрайонних судів та Покровського районного суду Дніпропетровської області для розгляду по суті.

За клопотанням прокурорів особам заочно обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

За протиправні дії фігуантам загрожує до 15 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років та з можливою конфіскацією майна.

За матеріалами Луганської обласної прокуратури