На Полтавщині знешкоджено банду рекетирів, яку очолював кримінальний авторитет | Кримінал

Злочинна організація, яку створив 39-річний полтавець зі статусом суб’єкта злочинного впливу, складалася з двох злочинних угруповань. До підконтрольних ланок входили вісім чоловіків. Учасників кримінальної діяльності  підозрюють у незаконному позбавленні волі, вимаганні грошей та майна від підприємців і забезпечених мешканців обласного центру під загрозою насильства, спричинення шкоди та інших негативних наслідків. Спільникам також інкримінують крадіжки, пошкодження та знищення майна шляхом підпалу, спричинення тілесних ушкоджень та заволодіння транспортними засобами. Про це повідомив т.в.о. начальника поліції Полтавщини Сергій Рекун.

Угруповання викрили працівники Слідчого управління обласної поліції спільно з регіональним управлінням стратегічних розслідувань, за процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури.

Полковник поліції розповів: «Від протиправних дій учасників злочинної організації постраждали щонайменше 14 осіб. Суми, які зловмисники вимагали у потерпілих, коливалися від тисячі до 20 тисяч доларів США. Для шантажу фігуранти використовували фізичне насильство та погрози. Для переконливості своїх намірів незаконно позбавляли людей волі, забирали автомобілі та вдавалися до пошкодження чи спалення майна».

Слідчі з’ясували, що рекетири також виконували замовлення, що надходили від знайомих – бралися за вибивання уявних боргів та залякували бізнес-конкурентів. Окрім того, вони промишляли крадіжками грошей та цінностей. Так, за наведенням пособника, фігуранти проникли до квартири полтавки, звідки викрали понад 2 000 доларів США, 3 000  ЄВРО та 20 тисяч гривень.

Як зазначив Сергій Рекун, злочинні епізоди учасників угруповання задокументовані не тільки у Полтаві, але й за межами області.

«Жертвами» кримінальників, окрім підприємців та людей з достатком, були й випадкові перехожі. Так, у січні 2024 року у Полтаві учасники злочинної групи спрямували свою агресію на чоловіка та військового, який став на його захист.

Фігуранти напали на полтавця прямо на пішохідному переході на вул. Сакко. У бійку втрутився військовий, якому вдалося витягнути перехожого з натовпу та забігти з ним до крамниці. Однак нападники не зупинилися і продовжили свої агресивні дії, використовуючи ніж та бейсбольну биту. Ситуація загострилася у закладі торгівлі, коли один зі зловмисників завдав військовому кілька ударів битою по голові. Швидка реакція приватної охоронної фірми та поліції допомогла припинити напад та затримати порушників.

«Усім фігурантам вручили підозри у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів. Організатор та сім співучасників перебувають під вартою, один – під домашнім арештом», – прокоментував Сергій Рекун.

Слідчим управлінням обласної поліції, за процесуального керівництва групи прокурорів Полтавської обласної прокуратури, здійснюється досудове розслідування.

За матеріалами поліції Полтавської області