На Прикарпатті судитимуть організаторів каналу переправлення ухилянтів через кордон. ФОТО | Кримінал

Під час досудового розслідування слідчі обґрунтовано довели причетність кожного з фігурантів до організації незаконного перетину державного кордону поза пунктами пропуску. Сплав по Тисі та похід гірськими лісами обходився ухилянтам майже в 12 000 євро. Обвинувальний акт за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури скеровано до суду.

До організованої групи входило четверо осіб. Організатор — 51-річний мешканець Тисменицького району. 45-річна місцева мешканка та подружжя — 38-річна мешканка Закарпаття та 26-річний іноземець – були виконавцями.

Мешканці Івано-Франківщини знаходили клієнтів та допомагали їм потрапити в прикордонну область, а їхні спільники інструктували ухилянтів та допомагали перетнути кордон сплавом рікою або через гірські ліси.

Слідчі задокументували переправлення двох ухилянтів, яким зловмисники допомогли незаконно виїхати за межі України. Коштувала така «послуга» майже 12 000 євро.

Організаторів та співучасників поліцейські затримали «на гарячому», під час чергової спроби незаконного перетину кордону.

Правоохоронці провели 18 обшуків в Івано-франківській та Закарпатській областях. Вилучили понад 500 000 гривень у різній валюті, автомобіль «Mercedes», який спільники використовували для перевезення чоловіків та інші речові докази протиправної діяльності.

Чотирьом фігурантам було повідомлено про підозру. Йдеться про незаконне переправлення осіб через державний кордон України.

Затриманим загрожує до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. В межах досудового розслідування на майно підозрюваних накладено арешт.

За матеріалами поліції Івано-Франківської області