На Закарпатті до 10 років ув’язнення засуджено чергового колаборанта з Херсона | Кримінал

За підтримання публічного обвинувачення прокурором Закарпатської обласної прокуратури жителя Херсона засуджено за колабораційну діяльність до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Також на 10 років йому заборонено обіймати посади. Пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади, підприємствах та організаціях.

Розгляд провадження щодо чоловіка відбувався в Ужгородському міськрайонному суді заочно.

У судовому засіданні сторона обвинувачення надала докази того, що в серпні 2022 року чоловік добровільно погодився очолити один із відділів у створеному окупантами псевдооргані – «министерстве здравоохранения Херсонской области». До обов’язків чоловіка входив контроль за утриманням майна тощо.

Крім того, він активно шукав місцевих жителів, які б погодилися так само працювати в інтересах держави-агресора, пропонував їм посади в цьому «оновленому органі влади».

Наразі вирок щодо нього набрав законної сили. Спеціальне досудове розслідування у провадженні здійснювали слідчі Управлінь СБУ в Закарпатській, а також Херсонській областях.

За матеріалами Закарпатської обласної прокуратури