Нацбанк може обмежити грошові перекази: Гетманцев озвучив деталі

Нацбанк може обмежити грошові перекази: Гетманцев озвучив деталі

08.02.2024 18:59 джерело Нацбанк виявив в банках та небанківських фінансових установах масові тіньові фінансові операції, НБУ може обмежити грошові перекази.

Як передає джерело, про це в Телеграмі повідомляє голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. 

«В ході перевірки НБУ банків та небанківських фінансових установ було виявлено численні порушення, які створюють умови для проведення багатомільярдних обсягів операцій (переказів) із використанням електронних платіжних засобів, у тому числі через термінали самообслуговування. За результатами перевірок було накладено штрафи на суму близько 486,35 млн гривень, а також відкликано ліцензії деяких банків та анульовано ліцензії деяких НФУ», — повідомив Гетманцев.

За його словам, безготівкові операції у легальному сегменті азартних ігор зросли з 4 млрд грн (у 2022 році) до 83 млрд грн (у 2023 році), а загальний оборот збільшився до 207 млрд грн (у 2023 році) проти 14 млрд грн (у 2022 році).

Водночас попри успіхи у сегменті безготівкових платежів присутні окремі схеми для здійснення заборонених видів господарської діяльності, зокрема:

  • незаконної організації та проведення азартних ігор,
  • легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом,
  • шахрайські схеми з використанням “фішингу”,
  • використання віртуальних активів для проведення “сірих”/ “тіньових” фінансових операцій.

Джерело