Нацбанк встановить ліміти на вихідні карткові перекази між фізичними особами

Нацбанк встановить ліміти на вихідні карткові перекази між фізичними особами

23.05.2024 18:22 джерело Задля боротьби зі злочинними переказами через картки підставних фізичних осіб (так звані «дропи», «мули») Нацбанк планує встановити ліміти вихідних карткових миттєвих переказів між фізичними особами (P2P).

Про це повідомили голова Національного банку України Андрій Пишний та його заступник Дмитро Олійник на зустрічі з журналістами в четвер.

«Вважаємо доцільним встановити ліміти для вихідних P2P-переказів з рахунків фізосіб у 100 тис. грн на місяць та обмежити кількість таких переказів 30 транзакціями впродовж місяця. За нашими підрахунками такі ліміти операцій не вплинуть на діяльність 95-98% клієнтів банків. Натомість проводити тіньові платежі зловмисникам, які користуються картками фізосіб, наприклад, для несплати податків та іншої злочинної діяльності, стане складніше та дорожче», – зазначив на зустрічі зі ЗМІ заступник голови НБУ Дмитро Олійник.

У перспективі після зміни законодавства можливе також створення реєстру скомпрометованих карток, які використовували для подібних операцій.

Джерело