Нацбанк зупинив зниження облікової ставки

Нацбанк зупинив зниження облікової ставки

Фото: Пресцентр НБУ Нацбанк призупинив цикл зниження ставки

Базовий сценарій прогнозу НБУ передбачає незначне зниження облікової ставки з другої половини 2024 року.

Національний банк України (НБУ) вирішив зберегти облікову ставку на рівні 15% річних. Про це повідомляється на сайті регулятора у четвер, 25 січня.

«Це рішення узгоджується з необхідністю подальшого підтримання курсової стійкості, збереження помірної інфляції у 2024 році та її приведення до цільового діапазону 5% ± 1 в. п. на горизонті монетарної політики», – йдеться у повідомленні.

У Нацбанку вважають, що це дасть змогу втримати привабливість гривневих інструментів, що обмежуватиме попит на валютному ринку та сприятиме виконанню завдання регулятора із забезпечення курсової стійкості.

При цьому базовий сценарій прогнозу НБУ передбачає незначне зниження облікової ставки з другої половини 2024 року.

«Подальші рішення щодо облікової ставки залежатимуть від динаміки інфляції, стану валютного ринку, ритмічності надходження міжнародної допомоги, еволюції безпекових ризиків та інших чинників», – вказано у пресрелізі.

Як відомо, у червні 2022 року Нацбанк підняв облікову ставку з 10% до 25%. Такий рівень тримався до липня 2023 року, коли НБУ знизив ставку до 22%. У вересні НБУ знизив ставку до 20%, у жовтні – до 16%, а у грудні – до 15%.

Облікова ставка – еквівалент вартості грошей в економіці. За цією ставкою НБУ надає кошти комерційним банкам, а ті, у свою чергу, кредитують фізосіб та юридичних осіб. Отже, облікова ставка впливає на вартість кредитних ресурсів. Підвищення облікової ставки говорить про зростання рівня інфляції та падіння темпів економічного зростання в країні.

Джерело