Надавати Україні винищувачі, вертольоти та іншу військову допомогу стільки, скільки буде потрібно — заява євродепутатів

У резолюції, присвяченій річниці війни росії проти України, євродепутати рішуче засуджують агресію москви та підтверджують свою непохитну солідарність з народом і керівництвом України.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Європарламенту.

Євродепутати підтверджують свою підтримку у наданні військової допомоги Україні стільки, скільки це буде необхідно, і закликають серйозно розглянути питання про постачання Києву західних винищувачів і гелікоптерів, відповідних ракетних систем і значного збільшення поставок боєприпасів.

«Україна повинна бути здатною не тільки захистити себе, але й відновити повний контроль над усією своєю міжнародно визнаною територією», — зазначено у відповідній резолюції Європараменту.

Резолюція закликає країни-члени ЄС ухвалити десятий пакет санкцій проти росії та її союзників до кінця лютого та суттєво розширити його сферу. Документ також закликає ЄС, країни-члени та їхніх союзників зробити діючі санкції більш ефективними та вжити термінових заходів для блокування будь-яких спроб обійти ці обмежувальні заходи.

Європарламентарі вимагають фіналізувати правовий режим, який дозволяє конфіскувати російські активи, заморожені ЄС. Потім ці активи мають бути використані для відновлення України та компенсації жертвам війни. Депутати також підкреслюють, що після закінчення війни росія повинна виплатити суттєві репарації, аби зробити суттєвий внесок у відбудову України.

Джерело