Нафта дорожчає через можливу ескалацію на Близькому Сході

Нафта дорожчає через можливу ескалацію на Близькому Сході

29.01.2024 09:18 джерело Ціни на нафту еталонних марок зростають у понеділок, 29 січня, з огляду на новини про загибель американських військових в Йорданії в результаті атак безпілотників.

Як передає джерело, про це повідомляє enkorr.

Ціна березневих ф'ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $83,97 за барель, що на $0,42 (0,5%) вище за показник на закриття попередньої сесії. Минулої п'ятниці ціна на ці контракти підвищилася на $1,12 (1,4%), до $83,55 за барель.

Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на березень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) зросли на $0,36 (0,46%) і становили $78,37 за барель. За підсумками минулої сесії вони здорожчали на $0,65 (0,8%) – до $78,01 за барель.

За підсумками минулого тижня, ціна на Brent зросла на 6,4%, рекордними темпами з середини жовтня, WTI – на 6,5%, максимально з початку вересня.

Ціни на нафту минулого тижня отримали підтримку з боку даних, які вказали на падіння запасів і видобутку нафти в США минулого тижня, зазначив аналітик SIA Wealth Management Колін Чешинський. Додатковим позитивним чинником стали очікування нових стимулів у КНР.

Тим часом військові США повідомили про атаку безпілотників на американську базу на північному сході Йорданії поряд із кордоном із Сирією. Троє військових загинули, ще 34 зазнали поранень. Президент США Джо Байден у неділю заявив, що воєнізовані формування, що підтримуються Іраном, несуть відповідальність за цю атаку.

Джерело