Нафтогазова компанія Shell вимагає через суд від Greenpeace $2,1 мільйона

Нафтогазова компанія Shell вимагає через суд від Greenpeace $2,1 мільйона

10.11.2023 05:10 джерело Нафтогазова компанія Shell звернулася до лондонського суду з позовом та вимагає від Greenpeace компенсації через багатоденну акцію протесту на судні Boskalis.

Як повідомляє джерело з посиланням на NOS, приводом для позову стала акція на борту судна компанії Shell поблизу Канарських островів у січні, коли екоактивісти переслідували його на човнах та піднялися на борт за допомогою мотузок, протестуючи проти буріння свердловин.

“Shell вимагає компенсацію за цю дію. Інформаційне агентство Reuters ознайомилося з документом, у якому йдеться про 2,1 мільйона доларів”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Shell називає підняття екоактивістів на судно “незаконним і надзвичайно небезпечним”. У компанії кажуть, що поважають право на акції протесту, але вони мають бути безпечними та законними.

Нафтогазова компанія вимагає компенсувати витрати, пов'язані із затримкою доставки вантажів та гарантуванням додаткової безпеки, а також судові витрати.

Shell готова зменшити розміри компенсації до $1,4 млн, якщо екоактивісти відмовляться проводити акції протесту на будь-яких об'єктах нафтогазової інфраструктури компанії.

У свою чергу, Greenpeace оголосила, що виконає вимоги лише в тому випадку, якщо британська група Shell скоротить до 2030 року викиди на 45%.

Як повідомляв джерело, британська нафтогазова компанія Shell понад рік торгує російським газом після обіцянки вийти з енергетичного ринку РФ.

Згідно з даними аналізу групи Global Witness, торік Shell брала участь у майже восьмій частині російського корабельного експорту газу.

У компанії заявили, що угоди з Росією були результатом “довгострокових договірних зобов’язань” і не порушують закони чи санкції.

Джерело