Найдорожча гітара у світі: акустичну гітару Курта Кобейна продали на аукціоні за рекордні $6 млн доларів

За даними аукціонного дому, це новий світовий рекорд ціни для гітари.

Акустична гітара, на якій Курт Кобейн грав для концертного альбому «Nirvana MTV Unplugged», була продана за рекордні 6 010 000 доларів США, інформує Ukr.Media.

Інструмент 1959 Martin D-18E використовувався зіркою під час виступу в Нью-Йорку в 1993 році, за 5 місяців до його смерті у віці 27 років.

Її продаж на аукціоні Julien's Auctions у Беверлі-Хіллз побив цілих 5 рекордів, включаючи рекорд як найдорожчий предмет з пам'ятних речей.

За даними аукціонного дому, гітара, яка була продана в оригінальному кейсі, спроектованому самим Кобейном, є найдорожчою з коли-небудь проданих на аукціоні.

Спочатку гітара оцінювалася в 1-2 мільйони доларів.

Вона навіть обійшла попередній рекорд — гітару Fender Stratocaster, яку використовував гітарист Pink Floyd Девід Гілмор. Її продали на аукціоні Christie's у 2019 році за 3,95 мільйона доларів.

Саме на цій гітарі музикант грав на легендарному концерті в рамках серії MTV Unplugged в 1993 році.

Запис виступу був виданий після смерті Кобейна під назвою «Unplugged in New York». Ця платівка вважається одним з найвеличніших концертних альбомів усіх часів.

Нагадаємо, що 8 квітня 1994 року Курт Кобейн був знайдений мертвим у своєму будинку електриком, який прийшов встановити систему безпеки.

Відомо, що він вистрілив собі в голову з рушниці, попередньо ввівши в організм велику дозу героїну, несумісну з життям.

Артист залишив передсмертну записку, в якій він сказав:

  • «Я не відчував хвилювання ні від прослуховування, ні від створення музики, ні від справжнього творення… вже дуже багато років… Кортні, не зупиняйся — заради Френсіс, заради її життя, яка буде набагато щасливішим без мене.»

Источник