НБУ обговорює обмеження переказів через термінали

НБУ обговорює обмеження переказів через термінали

Фото: Getty Images Карткові перекази через термінали можуть обмежити

Велика кількість компаній продовжують використовувати «найрізноманітніші механізми ухилення, зменшення оподаткування», зазначила Катерина Рожкова.

Національний банк України напрацьовує рішення про обмеження карткових переказів і запровадження граничних лімітів переказу готівки через термінали самообслуговування. Про це сказала перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова, повідомляє Інтерфакс-Україна у четвер, 8 лютого.

«З точки зору запровадження додаткових обмежень на операції фізичних осіб… обмежень щодо розпорядження… власними коштами, це дуже сенситивна тема. Ми це питання опрацьовуємо з усіх точок зору», – сказала вона на конференції «Фінанси для бізнесу під час війни» в Києві.

Рожкова підкреслила, що проблема тіньових платежів справді актуальна. Це не стосується всієї країни, але зачіпає велику кількість компаній, які продовжують використовувати «найрізноманітніші механізми ухилення, зменшення оподаткування та інше».

«Тому, з урахуванням досвіду, який ми маємо, ми наразі опрацьовуємо це питання і далі вже радитимемось з нашими колегами з профільного комітету, як краще нам це зробити, щоб, з одного боку, не обмежити нормальний бізнес, нормальних людей, а з іншого – все-таки зменшити можливості маніпуляцій та обходу закону», – додала вона.

Нагадаємо, у серпні 2023 року Нацбанк змінив вимоги виконання операцій із внесення готівки через платіжні термінали. Зміни були спрямовані на посилення контролю за дотриманням вимог законодавства насамперед надавачами платіжних послуг, а не їхніми клієнтами.

Джерело