Неочевидні помилки, що шкодять очам і призводять до погіршення зору

Здоров'я очей і чіткий зір — це не константа, на яку можна розраховувати все життя. Часто люди допускають неочевидні помилки, які призводять до погіршення зору. Їх для нас перерахували офтальмологи, інформує Ukr.Media.

Довге перебування за комп'ютером або гаджетом

Найчастіше сучасні пацієнти скаржаться на погіршення зору саме через тривале перебування за комп'ютером або гаджетом. Яскраві кольори, близька відстань до об'єкта, тривалий фокус на одній картинці — все це позначається на природному зволоженні очей, сприяє їх перенапруженню і появі синдрому "сухого ока", що поступово призводить до зниження зору.

У даному разі дуже важливо дотримуватися режиму відпочинку. При тривалій роботі за комп'ютером необхідно робити перерви, а також час від часу намагатися дивитися вдалину і фокусуватися на предметах, які знаходиться на далекій відстані. Людям, чия робота безпосередньо пов'язана з комп'ютером, необхідно дозувати перебування в гаджетах протягом дня, так як в противному випадку у очей взагалі не буде часу на відпочинок і зір буде погіршуватися швидше, підкреслили фахівці.

Неправильне носіння контактних лінз

Під час використання лінз збільшується ризик занесення інфекції в очі, так як цей виріб знаходиться в безпосередній близькості до рогівки. Тому важливо пам'ятати про правила їх застосування: не можна використовувати лінзи довше покладеного терміну, міняти лінзи з лівої на праву і навпаки, засипати в них, забувати міняти розчин або використовувати кілька днів один і той же, а також надягати лінзи брудними руками. Все це прямим чином може відбитися на якості і чіткості зору.

Читання в темряві

Читання і заняття будь-якою діяльністю, пов'язаною з дрібною моторикою, в приміщенні з поганим освітленням сприяє надмірному перенапруженню зору, так як очі намагаються сфокусуватися на предметі, а відсутність світла цей процес ускладнює. Регулярне читання в кімнаті з тьмяним світлом теж сприяє погіршенню зору.

Використання сонцезахисних окулярів без УФ-фільтрів

При виборі сонцезахисних окулярів дуже важливо надавати перевагу моделям з УФ-фільтрами, нагадують лікарі. Відсутність захисту, неякісні окуляри і просто прямі промені сонця можуть не тільки пошкодити сітківку ока, але і надалі ініціювати катаракту. Тому при покупці аксесуара дуже важливо надавати перевагу не тільки стилю і формі, але і його захисним властивостям.

Порушення правил гігієни

Банальне бажання почухати очі брудними руками здатне спровокувати потрапляння мікробів на внутрішню частину ока і викликати запалення, що в подальшому може позначитися на якості зору. Також небезпечна неякісна декоративна косметика, зазначають експерти.

Дуже важливо стежити за термінами придатності засобів, що наносяться на очі і на область навколо них, намагатися не засипати, не змивши перед цим декоративну косметику, а також надавати перевагу якісній продукції. В іншому разі несертифікована і неякісна косметика може спровокувати запалення та інші негативні наслідки, що позначаються на якості зору.

Джерело