Німецький зброярський лідер виграв контракти на постачання стрілецької зброї країнам НАТО

Пістолет Universal Self-Loading Pistol (USP). Фото: H&K

Компанія Heckler & Koch (H&K) з Німеччини стала переможцем тендерних змагань на право постачання різнопланової стрілецької зброї до збройних формувань та силових відомств Іспанії, Канади, Латвії та Литви.

Heckler & Koch поставить до цих держав пістолети, автомати, гранатомети та сигнальні пістолети.

За даними офіційного порталу компанії, загальна сума контрактів складе близько 23,5 млн євро, повідомляє АрміяInform.

Зокрема Міністерство оборони Іспанії вкотре замовило саме у H&K пістолети Universal Self-Loading Pistol (USP) за рамковою угодою. Пістолет калібру 9 мм x 19, відомий як P8 у версії німецької армії, є персональним стандартним пістолетом військовослужбовців іспанських збройних сил. Крім того, компанії Heckler & Koch було доручено поставити додаткову партію штурмових гвинтівок G36 згідно процедури заміни попереднього аналогічного озброєння.

Як зазначено на порталі виробника зброї, з моменту появи на профільному ринку в 1999/2000 роках, G36 була і залишається надійною стандартною гвинтівкою іспанських збройних сил. Загалом Іспанія інвестує близько 14,1 мільйона євро на посилення своїх армійських підрозділів  додатковою стрілецькою зброєю протягом наступних двох років.

Штурмова гвинтівка G36. Фото: picture-alliance/dpa/U.Baumgarten

Тим часом Королівська кінна поліція Канади (RCMP) продовжує збільшувати постачання 40-мм гранатометів HK269. Вартість контракту складає близько 1 млн євро. Як зазначено у дописі на поталі зброярської фірми, канадці хотіли б ще більше підвищити оперативні можливості своїх поліцейських щодо захисту громадської безпеки в рамках ротації зброї, запланованої на 2024 рік.

Своєю чергою Прибалтійські держави, що входять до НАТО, Латвія та Литва, також замовляють додаткові автомати G36 у рамках існуючих контрактів для своїх збройних сил. При цьому вони розширюють свій стандартний арсенал штурмових гвинтівок у всіх напрямках. Крім того, Міністерство оборони Латвії націлилося на придбання додаткових 40-мм гранатометів та  сигнальних пістолетів зі свого контракту з Heckler & Koch.

Директор з продажів (CSO) Heckler & Koch Марко Гайсінгер пишається цією позитивною подією: «Ми раді, що наші партнери з НАТО замовили системи озброєння у Heckler & Koch, і дуже цінуємо довіру до нашої продукції. У майбутньому ми розвиватимемо такі відносини, аби постійно розширювати пропозицію наших продуктів та послуг, тим самим адаптуючи її до індивідуальних потреб наших клієнтів».

Довідково: Heckler & Koch GmbH — німецька компанія з виробництва стрілецької зброї, заснована у 1949 році. Один із провідних постачальників армії та поліції Німеччини та інших країн світу. Штаб-квартира компанії розташована в місті Оберндорф-ам-Неккар, земля Баден-Вюртемберг.

Heckler & Koch GmbH — одна з найплідніших серед сучасних виробників стрілецької зброї; окрім автоматичних гвинтівок, пістолетів-кулеметів і пістолетів вона випускає безліч моделей кулеметів. Компанія випускає кожну модель у версіях стрічкового і магазинного постачання набоїв, крім того деякі мають різні калібри НАТО 7,62 мм або 5,56 мм з подальшою варіацією останнього під новий патрон SS 109 або старий американський M193.

Штурмова гвинтівка G36. Відео: Tactical Imports

Олег Мащенко

Кореспондент АрміяInform

Джерело