Офтальмологи розповіли, які окуляри з темним склом дійсно захищають від сонця

Сонцезахисні окуляри є не тільки стильним аксесуаром, а й засобом захисту очей від згубного впливу сонячних променів. За словами лікарів-офтальмологів, використовувати їх варто дорослим, дітям і спортсменам. Для останніх навіть існують спеціальні оправи, які не заважатимуть під час виконання вправ, інформує Ukr.Media.

Сонцезахисні окуляри завжди необхідно використовувати, коли стоїть ясна, безхмарна погода. Але не варто забувати про те, що УФ-промені можуть проникати навіть у хмарну погоду, особливо в південних широтах. Перед виходом на вулицю, крім моніторингу температури, зараз стало можливим дізнатися значення УФ-індексу (він показує активність сонця і це дає розуміння про "шкідливість" сонячних променів).

Лікарі зазначили, що далеко не всі окуляри з темним склом дійсно захищають від сонця. Так, рекомендується використовувати ті з них, на яких є напис "UV-protection 400" — блокування променів завдовжки хвилі до 400 нанометрів і 75-90% видимого сонячного світла, що проходить через атмосферу планети і досягає шкіри та очей у вигляді променів UVA і UVB.

Якщо ж купити звичайні темні окуляри, зіниця рефлекторно розширюватиметься, і "шкідливі" промені спрямуються в очі та зможуть спричинити фотопошкодження кришталика і сітківки. Крім цього, зазначили фахівці, виникає ризик розвитку захворювань переднього відрізка ока через надмірний вплив УФ-променів. Наприклад, птеригіуму.

Експерти рекомендують підбирати сонцезахисні окуляри тільки в спеціалізованих оптиках. Найчастіше в них встановлено прилади, які можуть наочно показати наявність або відсутність УФ-захисту.

Причому захищати очі від ультрафіолету можуть і ті, хто носить окуляри з діоптріями. Їм медики порекомендували придбати лінзи-хамелеони, які затемнюватимуться на сонці та ставатимуть звичайними в приміщенні.

Джерело